0850 622 67 00

15. Uluslararası Çevre Kısa Film Festivali Açılışı İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde

07.04.2017

     Türkiye’nin ilk ve tek “çevre” temalı kısa film etkinliği olan Uluslararası Çevre Kısa Film Festivali, 10 Nisan 2017 Pazartesi günü saat 13:00’de başlayacak gösterimlerle Güzel Sanatlar Fakültesi Konferans Salonunda açılışını yapacak.

     Festival kapsamında, Ulusal Çevre Kısa Film Yarışması’na katılan filmlerden oluşan bir seçkinin gösterimi yapılacak. Film gösterimi sonrasında Festival Komite Başkanı Vural Çavuşoğlu, Yönetmen Aydın Bağardı ve Yönetmen Erdal Rahmi Hanay’ın katılımları ile filmler değerlendirilecek ve “Yeni Sinema” konulu interaktif bir söyleşi gerçekleştirilecek.

    “Yeni Sinema” konulu söyleşinin amacı, Türk Sinemasında yeni bir ekol yaratmak ve sinema sektöründe yapılacak üretimlere akademik bir bakış açısıyla gençlerin de katılımına öncelik oluşturmaktır. Festival süresince çeşitli yerlerde sürecek olan bu çalışmaların Uluslararası Çevre Kısa Film Festival Komitesi tarafından kitaplaştırılması hedeflenmektedir.

    İstanbul Gelişim Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü tarafından düzenlenen bu etkinliğe herkes davetlidir.