0850 622 67 00

Öğretim Görevlisi İlanı

18.09.2017

İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN;

Duyuru Başlama Tarihi                     : 18.09.2017

Son Başvuru Tarihi                            : 02.10.2017

Ön Değerlendirme Tarihi                  : 04.10.2017

Sınav Giriş Tarihi                               : 06.10.2017

Sonuç Açıklama Tarihi                       : 10.10.2017

BAŞVURU YERİ:  Her bölüm/program bağlı bulunduğu Dekanlık/Müdürlüğe

başvuru yapacaktır.

BAŞVURU EVRAKLARI :

-Dilekçe (İlgili Dekanlık veya Müdürlüğe hitaben yazılmış başvuru dilekçesi) Dilekçe örneği için tıklayınız.

-2 Adet Fotoğraf

-Nüfus Cüzdan Fotokopisi

-Onaylı Mezuniyet Belgeleri (Şahsen ve posta ile yapılan başvurularda, diplomanın aslı ya da www.turkiye.gov.tr adresinden alınacak “Yükseköğretim Mezun Belgesi” gerekmektedir).

-Transkript  (Şahsen veya posta ile başvurularda transkriptin aslı ya da noter tasdikli fotokopisi gerekmektedir).

-ALES Belgesi

-Yabancı Dil Belgesi (Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nca kabul edilen sınav belgesi gerekmektedir).

-YÖK  Formatlı Özgeçmiş, Örnek için tıklayınız.

-SGK 4A Hizmet Dökümü

 

MESLEK YÜKSEKOKULU

ÖZEL ŞARTLAR

KADRO SAYISI

KADRO UNVANI

 

YÖKSİS İLAN LİNKİ

Aşçılık

 

 

Aile ve Tüketici Bilimleri Gastronomi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Mutfak Sanatları ve Yönetimi, Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği, Turizm İşletmeciliği, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik, Konaklama İşletmeciliği veya Seyahat İşletmeciliği bölümlerinin birinden lisans mezunu olup, lisans mezuniyeti sonrası belgelendirmek kaydıyla alanında en az 2 yıllık deneyime sahip olmak veya ilgili alanların birinde tezli yüksek lisans yapmış olmak.

 

 

 

2

 

 

Öğretim Görevlisi

https://yoksis.yok.gov.tr/ilansayfa/?sessionid=60377

 

Basım ve Yayın Teknolojileri

 

 

Matbaa Öğretmenliği lisans mezunu olup, lisans mezuniyeti sonrası belgelendirmek kaydıyla alanında en az 2 yıllık deneyime sahip olmak veya alanında tezli yüksek lisans mezunu olmak.

1

 

Öğretim Görevlisi

https://yoksis.yok.gov.tr/ilansayfa/?sessionid=60379

Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon

Çizgi Film ve Animasyon veya Animasyon ve Oyun Tasarımı bölümlerinin birinden lisans mezunu olup, lisans mezuniyeti sonrası belgelendirmek kaydıyla alanında en az 2 yıllık deneyime sahip olmak veya ilgili alanların birinde tezli yüksek lisans mezunu olmak.

1

 

Öğretim Görevlisi

https://yoksis.yok.gov.tr/ilansayfa/?sessionid=60380

Dış Ticaret

 

Uluslararası Ticaret, Uluslararası Ticaret ve Lojistik,  Uluslararası Ticaret ve Finansman, Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi, Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret, Uluslararası Ticaret, Lojistik ve İşletmecilik, Uluslararası Ticaret ve Finans bölümlerinin birinden lisans mezunu olup, lisans mezuniyeti sonrası belgelendirmek kaydıyla alanında en az 2 yıllık deneyime sahip olmak veya ilgili alanların birinde tezli yüksek lisans mezunu olmak.

 

1

 

Öğretim Görevlisi

https://yoksis.yok.gov.tr/ilansayfa/?sessionid=60381

Elektrik

 

 

Elektrik Mühendisliği, Elektrik- Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Elektrik Öğretmenliği bölümlerinin birinden lisans mezunu olup, lisans mezuniyeti sonrası belgelendirmek kaydıyla alanında en az 2 yıllık deneyime sahip olmak veya ilgili alanların birinde tezli yüksek lisans mezunu olmak.

 

2

 

Öğretim Görevlisi

https://yoksis.yok.gov.tr/ilansayfa/?sessionid=60382

Hava Lojistiği

 

Lojistik, Uluslararası Ticaret ve Lojistik, Lojistik Yönetimi, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi, Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık, Uluslararası Ticaret, Lojistik ve İşletmecilik, Uluslararası Lojistik Yönetimi, Uluslararası Lojistik,  Ulaştırma ve Lojistik bölümlerinin birinden lisans mezunu olup, lisans mezuniyeti sonrası belgelendirmek kaydıyla alanında en az 2 yıllık deneyime sahip olmak veya ilgili alanların birinde tezli yüksek lisans mezunu olmak.

 

1

Öğretim Görevlisi

https://yoksis.yok.gov.tr/ilansayfa/?sessionid=60383

 

İç Mekan Tasarımı

 

İç Mimarlık, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Mimarlık bölümlerinin birinden mezun olmak veya lisans mezuniyeti sonrası belgelendirmek kaydıyla alanında en az 2 yıllık deneyime sahip olmak ya da ilgili alanların birinde tezli yüksek lisans mezunu olmak.

2

 

Öğretim Görevlisi

https://yoksis.yok.gov.tr/ilansayfa/?sessionid=60384

 

İnşaat Teknolojisi

 

 

İnşaat Mühendisliği lisans mezunu olup, lisans mezuniyeti sonrası belgelendirmek kaydıyla alanında en az 2 yıllık deneyime sahip olmak veya alanında tezli yüksek lisans mezunu olmak.

1

 

Öğretim Görevlisi

https://yoksis.yok.gov.tr/ilansayfa/?sessionid=60385

İş Sağlığı ve Güvenliği

 

İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Maden Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Kimya veya Fizik bölümlerinin birinden lisans mezunu olup, en az C sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği belgesi sahibi olmak veya lisans eğitiminden sonra alanında en az 2 yıllık deneyime sahip olmak.

1

 

Öğretim Görevlisi

https://yoksis.yok.gov.tr/ilansayfa/?sessionid=60386

Mimari Restorasyon

 

Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım, Taşınabilir Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım, Yapı Öğretmenliği, İç Mimarlık, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı veya Mimarlık, bölümlerinin birinden lisans mezunu olup, lisans mezuniyeti sonrası belgelendirmek kaydıyla alanında en az 2 yıllık deneyime sahip olmak veya ilgili alanların birinde tezli yüksek lisans mezunu olmak.

3

 

Öğretim Görevlisi

https://yoksis.yok.gov.tr/ilansayfa/?sessionid=60387

Moda Tasarımı

 

Moda Tasarımı Öğretmenliği, Giyim Öğretmenliği, Hazır Giyim Öğretmenliği, Giyim Endüstrisi Öğretmenliği, Moda Tasarımı, Moda ve Tekstil Tasarımı, Tekstil ve Moda Tasarımı, Tekstil Tasarımı bölümlerinin birinden lisans mezunu olup, lisans mezuniyeti sonrası belgelendirmek kaydıyla alanında en az 2 yıllık deneyime sahip olmak veya ilgili alanların birinde tezli yüksek lisans mezunu olmak.

 

1

Öğretim Görevlisi

https://yoksis.yok.gov.tr/ilansayfa/?sessionid=60388

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği

 

 

İşletme lisans mezunu olup, lisans mezuniyeti sonrası belgelendirmek kaydıyla alanında en az 2 yıllık deneyime sahip olmak veya alanında tezli yüksek lisans mezunu olmak.

 

2

 

Öğretim Görevlisi

https://yoksis.yok.gov.tr/ilansayfa/?sessionid=60390

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği (İngilizce)*

 

 

Havacılık Yönetimi, Havacılık İşletmeciliği, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği, bölümlerinin birinden lisans mezunu olup, lisans mezuniyeti sonrası belgelendirmek kaydıyla alanında en az 2 yıllık deneyime sahip olmak veya ilgili alanların birinde tezli yüksek lisans mezunu olmak.

1

 

Öğretim Görevlisi

https://yoksis.yok.gov.tr/ilansayfa/?sessionid=60391

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri (İngilizce)*

 

Havacılık Yönetimi, Havacılık İşletmeciliği, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği, bölümlerinin birinden lisans mezunu olup, lisans mezuniyeti sonrası belgelendirmek kaydıyla alanında en az 2 yıllık deneyime sahip olmak veya alanında tezli yüksek lisans mezunu olmak.

3

 

Öğretim Görevlisi

https://yoksis.yok.gov.tr/ilansayfa/?sessionid=60398

Sosyal Hizmetler

Sosyal Hizmet bölümü lisans mezunu olup, lisans mezuniyeti sonrası belgelendirmek kaydıyla alanında en az 2 yıllık deneyime sahip olmak veya alanında tezli yüksek lisans mezunu olmak.

1

 

Öğretim Görevlisi

https://yoksis.yok.gov.tr/ilansayfa/?sessionid=60399

Turist Rehberliği

 

Turizm Rehberliği bölümü lisans mezunu olup, lisans mezuniyeti sonrası belgelendirmek kaydıyla alanında en az 2 yıllık deneyime sahip olmak veya alanında tezli yüksek lisans mezunu olmak.

1

 

Öğretim Görevlisi

https://yoksis.yok.gov.tr/ilansayfa/?sessionid=60400

Uçak Teknolojisi

 

 

Uçak Mühendisliği lisans mezunu olup, lisans mezuniyeti sonrası belgelendirmek kaydıyla alanında en az 2 yıllık deneyime sahip olmak veya alanında tezli yüksek lisans mezunu olmak.

1

 

Öğretim Görevlisi

https://yoksis.yok.gov.tr/ilansayfa/?sessionid=60401

Uçuş Harekat Yöneticiliği

 

Havacılık Yönetimi, Pilotaj veya Hava Trafik Kontrol bölümlerinin birinden lisans mezunu olup, lisans mezuniyeti sonrası belgelendirmek kaydıyla alanında en az 2 yıllık deneyime sahip olmak veya ilgili alanların birinde  tezli yüksek lisans mezunu olmak.

1

 

Öğretim Görevlisi

https://yoksis.yok.gov.tr/ilansayfa/?sessionid=60402

Spor Yönetimi

 

 

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu veya Spor Bilimleri Fakültesi lisans mezunu olup, lisans mezuniyeti sonrası belgelendirmek kaydıyla alanında en az 2 yıllık deneyime sahip olmak veya alanında tezli yüksek lisans mezunu olmak. Basketbol 5. Kademe Antrenörlük  belgesine sahip olmak.

1

 

 

 

 

Öğretim Görevlisi

https://yoksis.yok.gov.tr/ilansayfa/?sessionid=60854

Spor Yönetimi

 

 

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu veya Spor Bilimleri Fakültesi lisans mezunu olup, lisans mezuniyeti sonrası belgelendirmek kaydıyla alanında en az 2 yıllık deneyime sahip olmak veya alanında tezli yüksek lisans mezunu olmak. Voleybol 2. Kademe Antrenörlük  belgesine sahip olmak.

1

 

 

 

 

Öğretim Görevlisi

https://yoksis.yok.gov.tr/ilansayfa/?sessionid=60873

Spor Yönetimi

 

 

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu veya Spor Bilimleri Fakültesi lisans mezunu olup, lisans mezuniyeti sonrası belgelendirmek kaydıyla alanında en az 2 yıllık deneyime sahip olmak veya alanında tezli yüksek lisans mezunu olmak. Yüzme 3. Kademe Antrenörlük  belgesine sahip olmak.

1

 

 

 

 

Öğretim Görevlisi

https://yoksis.yok.gov.tr/ilansayfa/?sessionid=60874

SAĞLIK HİZMETLERİ  MESLEK YÜKSEKOKULU

ÖZEL ŞARTLAR

KADRO SAYISI

KADRO UNVANI

 

YÖKSİS İLAN LİNKİ

Anestezi

 

Lisans mezunu olup, lisans eğitiminden sonra belgelendirmek kaydı ile Anestezi ya da Yoğun bakım alanında en az 2 (iki) yıl deneyim sahibi olmak.

 

2

Öğretim Görevlisi

https://yoksis.yok.gov.tr/ilansayfa/?sessionid=60403

Diyaliz

 

Hemşirelik Bölümü lisans mezunu olup, alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak veya belgelendirmek kaydıyla lisans mezuniyeti sonrası Diyaliz alanında en az 2(iki) yıl deneyim sahibi olmak.

 

2

Öğretim Görevlisi

https://yoksis.yok.gov.tr/ilansayfa/?sessionid=60404

 

 

Biyomedikal Cihaz Teknolojileri

 

Biyomedikal Mühendisliği Bölümü lisans mezunu olup, alanında yüksek lisans yapmış olmak veya belgelendirmek kaydıyla lisans mezuniyeti sonrası Biyomedikal alanında en az 2 (iki) yıl deneyim sahibi olmak.

1

Öğretim Görevlisi

https://yoksis.yok.gov.tr/ilansayfa/?sessionid=60855

Elektronörofizyoloji

 

Hemşirelik veya Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri Bölümü lisans mezunu olup, ilgili alanda tezli yüksek lisans yapmış olmak veya belgelendirmek kaydıyla lisans eğitimi sonrası ilgili alanda en az 2 (iki) yıl deneyimli olmak.

 

2

Öğretim Görevlisi

https://yoksis.yok.gov.tr/ilansayfa/?sessionid=60405

Fizyoterapi

 

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon veya Fizyoterapi ve Rehabilitasyon lisans mezunu olup, bu alanlardan birinde tezli yüksek lisans yapmış olmak veya belgelendirmek kaydıyla lisans eğitimi sonrası alanında en az 2 (iki) yıl deneyime sahip olmak.

 

1

Öğretim Görevlisi

https://yoksis.yok.gov.tr/ilansayfa/?sessionid=60406

Perfüzyon Teknikleri

 

Lisans mezunu olup, Perfüzyon Teknikleri alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak veya belgelendirmek kaydıyla  lisans eğitimi sonrası perfüzyon alanında en az 2(iki) yıl deneyim sahibi olmak.

 

2

Öğretim Görevlisi

https://yoksis.yok.gov.tr/ilansayfa/?sessionid=60407

Odyometri

 

Lisans mezunu olup, Odyoloji, Dil ve Konuşma Bozuklukları alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak veya belgelendirmek kaydıyla  lisans eğitimi sonrası Odyometri alanında en az 2(iki) yıl deneyim sahibi olmak.

2

Öğretim Görevlisi

https://yoksis.yok.gov.tr/ilansayfa/?sessionid=60408

Ortopedik Protez ve Ortez

 

Lisans mezunu olup, Protez Ortez alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak veya lisans eğitimi sonrası belgelendirmek kaydıyla Protez Ortez alanında en az 2(iki) yıl deneyim sahibi olmak.

 

2

Öğretim Görevlisi

https://yoksis.yok.gov.tr/ilansayfa/?sessionid=60409

 

Patoloji Laboratuvar Teknikleri

 

 

Patoloji alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak veya belgelendirmek kaydıyla lisans eğitimi sonrası Patoloji alanında en az 2(iki) yıl deneyimli olmak.

 

1

 

Öğretim Görevlisi

https://yoksis.yok.gov.tr/ilansayfa/?sessionid=60410

YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU

ÖZEL ŞARTLAR

KADRO SAYISI

KADRO UNVANI

 

YÖKSİS İLAN LİNKİ

İngilizce Hazırlık*

 

İngilizce Öğretmenliği, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, İngilizce Dil Bilimi, Mütercim Tercümanlık (İngilizce) veya Çeviribilim (İngilizce) bölümleri mezunu olmak.

        5

Okutman

https://yoksis.yok.gov.tr/ilansayfa/?sessionid=60431