0850 622 67 00

Türk Hava Yolları Pilotu ve İstanbul Gelişim Üniversitesi Öğrencileri Bir Araya Geldi​​

        Uçak Teknolojileri ve Havacılık Bölümü öğrencileri, Türk Hava Yolları ile kariyerleri için önemli bir eğitime imza attı.

    İstanbul Gelişim Üniversitesi, Sürekli Eğitim Merkezi ve Meslek Yüksekokulu Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği’nin işbirliği ile “MMEL/ MEL Master Minimum Equipment List Kullanımı” adında eğitim düzenledi. Geçtiğimiz günlerde Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu’nda gerçekleşen eğitimin konuğu Türk Hava Yolları Sorumlu Kaptan Pilot Tolga Hakan Çakıter oldu.

     Çakıter’in konuşmacı olarak yer aldığı eğitime, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği, Uçuş Harekat Yöneticiliği, Uçak Teknolojileri ve Havacılık Bölümü öğrencileri katılım gösterdi. Eğitim kapsamında Master Mel nedir, Mel nedir, Mmel/Mel içeriği , Mmel/Mel kısıtlamaları, Mmel/Mel kullanım ve yetkileri konuları masaya yatırıldı.

       Meslekleri ile ilgili yararlı eğitimden geçen Gelişim Üniversitesi öğrencileri; Mmel /Mel Master Minimum Equipment List’in kullanma yöntemlerini öğrendi, Mel kullanımı hakkında  bilgi ve beceri kazandırılması konusunda önemli bir deneyim sağladı. Program sonunda İstanbul Gelişim Üniversitesi akademisyeni Öğ.Gör. Ahmet Salim Süzen katkılarından dolayı Türk Hava Yolları Sorumlu Kaptan Pilot Tolga Hakan Çakıter’ e plaketini taktim etti.