0850 622 67 00

İstanbul Gelişim Üniversitesi RATEM'den Birincilikle Ayrıldı

     Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği (RATEM)’in düzenlediği "Aklıma Bir Fikir Geldi Üniversiteliler Arası İletişim Yarışması"’na katılan İstanbul Gelişim Üniversitesi birincilikle döndü.

     Bu yıl 8.’si düzenlenen yarışmanın ödül töreni, Bakan Nabi Avcı’nın katılımlarıyla 24 Aralık Cumartesi günü İstanbul’da gerçekleştirildi.  Üniversite öğrencilerinin Radyo, Televizyon ve Gazete-dergi olmak üzere 3 ayrı kategoride yarıştığı yarışmanın sonucunda ödüller sahiplerini buldu. “Korsanla mücadele” konusu kapsamında yapılan yarışmanın ödül töreninde geceye damgasını vuran isim, İstanbul Gelişim Üniversitesi oldu. İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde eğitim gören, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü 3. Sınıf Öğrencisi Hatice Kübra Çakır, yarışma sonucunda “Radyo Reklamı” kategorisinde birincilik elde etti. Çakır’a üstün başarısından dolayı RTÜK Başkan Vekili Esat Çıplak ödülünü takdim etti.

     Ödül töreninde konuşmasını yapan Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı telif hakları konusuna değindi. Avcı, Kültür ve Turizm Bakanlığının destek verdiği yarışmanın kapsamında şunları ifade etti; "Bu fikirlere bizim de ihtiyacımız var. Dolayısıyla bu yarışmaya katılan tüm gençlerimizi çok teşekkür ediyorum. Böyle yarışmalarda ödül vermek, bir sıralama yapmak gerçekten zordur. O bakımdan jürimize teşekkür ediyorum, böyle zorlu bir işin altından kalktıkları için."

     Teşekkür belgesini İstanbul Gelişim Üniversitesi adına Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı’dan alan,  İstanbul Gelişim Üniversitesi, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölüm Başkanı, Yrd.Doç.Dr. Emel Tozlu “Öğrencilerimizin İletişim alanında bu kadar değerli ve sosyal sorumluluk bilinci taşıyan yarışmalarda başarılara imza atması bizim için gurur verici” dedi.

     Ödül töreni sonrası; UBYO(Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu) Müdürü, Prof. Dr. Orhan İşcan, Yrd. Doç. Dr. Emel Tozlu ve üniversite öğrencisi Hatice Kübra Çakır, İstanbul Gelişim Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Sayın Abdulkadir Gayretli ve Rektör Prof.Dr. Burhan Aykaç’ ı ziyaret etti. Ziyaretler sırasında İstanbul Gelişim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Burhan Aykaç, başarılı üniversite öğrencisine takdirname hazırlattırılacağını ve Yüksek Lisan bursu verileceğini bildirdi.

     RATEM’ de göstermiş olduğu başarısından dolayı Hatice Kübra Çakır’ı tebrik eder başarılarının devamını dileriz.