0850 622 67 00

İstanbul Gelişim Üniversitesi Bir Adım Attı!

“Daha önce sosyal sorumluluğa yönelik böyle profesyonel bir anket çalışması yapan bir öğrenci ekibi ile hiç karşılaşmadık, üniversitesi gençlerinin  böylesine duyarlı oluşu bizleri çok duygulandırdı, down sendromu farkındalığına yönelik gerçekleştirilen araştırmalar bizim için son derece önemli, devamının gelmesini yürekten isteriz''

     İstanbul Gelişim Üniversitesi Meslek Yüksekokulu, Halkla İlişkiler ve Sorumluluk Kulübü tarafından ''+1 ADIMDA SİZ ATIN.'' adlı farkındalık projesi hayata geçirildi.

     Tomurcuk Vakfı Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezi Müzik Eğitmeni ve Sahne Sanatları Direktörü Neva KARAALİ tarafından verilen seminer ve kendi yönetimiyle okulun öğrencilerinden oluşan Modern Dans, Pandomim ve Perküsyon ekibiyle güne damgasını vurdu.

     Proje kapsamında dört hafta boyunca 150 kişilik bir örneklem üzerinde yapılan anket araştırmaları sonucunda ortaya çıkan veriler  Tomurcuk Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sernur KARAGÖZ, Tomurcuk Vakfı Müdür Yardımcısı Esra ŞENTUNA, Tomurcuk Vakfı Sahne Sanatları Direktörü Neva KARAALİ ile paylaşıldı. Bütün araştırmalar İstanbul Gelişim Üniversitesi, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü, Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Emel TOZLU ve öğrencileri Erman Tüney, Gizem Gök, Feyza Gündüz, Görkem Söğüt, Ömer Demir, Servet Bolat, Yeliz Uğur, Tayfun Dündarcan, Cemal Batuhan Kaya tarafından ortaya koyuldu. Yapılan araştırmalar üniversite gençliğinin %51'i Daha önce down sendromu hakkında bilgi almadığını, %30'luk bir kısmın ise 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü etkinliklerine katılım sağlamadığına işaret ediyor. Üniversitesi gençliğinin bu konudaki duyarlılığını ve araştırmalarını gayet başarılı bulduğunu dile getiren Tomurcuk Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sernur KARAGÖZ projenin önemine dikkat çekerek; Down Sendromu hakkında gerçekleştirilen araştırmaların çok başarılı olduğunu belirtip “Daha önce sosyal sorumluluğa yönelik böyle profesyonel bir anket çalışması yapan bir öğrenci ekibi ile karşılaşmadık, üniversitesi gençlerinin  böylesine duyarlı oluşu bizleri çok duygulandırdı, down sendromu farkındalığına yönelik gerçekleştirilen araştırmalar bizim için son derece önemli, devamının gelmesini yürekten isteriz'' diyerek İstanbul Gelişim Üniversitesi, Meslek Yüksekokulu, Müdürü Yrd. Doç. Dr. Kemal Erkişi’ye memnuniyetini dile getirdi.