0850 622 67 00

İstanbul Gelişim Üniversitesi Obeziteye Savaş Açtı

    İstanbul Gelişim Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Sosyal Sorumluluk Kulübü tarafından ‘’Sağlıklı Besin, Obeziteyi Kesin!’’ adlı proje hayata geçirildi.

     Proje kapsamında yapılan araştırmalar üniversite gençliğinin %56’sının Obezite hakkında daha önce bilgi almadığını, %35’i kendisinin ve çevresindeki çok kilolu insanların sosyal hayatın içerisinde dışlandığına ve %53’ünün ise daha önce hiç vücut kitle indeksini ölçtürmediğini ve obez oldukları halde gençlerin bu durumun farkında olmadıklarına işaret ediyor.

    İstanbul Gelişim Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Emel Tozlu ve öğrencileri Esin Şakar, Furkan Gemecik, Hasan Basri Aydoğdu, Mahsum Karataş, Fuat Oğuz, Gamze Cankılıç, Gamze Daşdemir ve Hilal Aydın tarafından ortaya koyulan  organizasyonda obezitenin bir sağlık sorunu olup sosyal dışlanmaya sebebiyet verdiği konusu üzerine yoğunlaşıldı.

     Vermiş oldukları seminerlerde üniversite gençliğinin bu konuda böyle bir araştırma yaparak farkındalık yaratmalarını gayet başarılı bulduğunu dile getiren Türk Diabet ve Obezite Vakfından Uzman Diyetisyen Mine Telek ve Psikolog Kübra Gizem Özen projenin önemine dikkat çekerek İstanbul Gelişim Üniversitesi Meslek Yüksekokulu tarafından obezite hakkında gerçekleştirilen araştırmaların çok başarılı olduğunu belirtti. Projelerin devamlılığının olacağını belirten İstanbul Gelişim Üniversitesi, Meslek Yüksekokulu, Müdürü Yrd. Doç. Dr. Kemal Erkişi “Öğrencilerimiz böyle projelerde her zaman arkasında durmaktan mutluluk duymaktayız” dedi.