0850 622 67 00

Gelişim Diyette Sempozyumunun Üçüncüsü Gerçekleşti

İGÜDYT misafirlerini ağırlamaya devam ediyor.

   İstanbul Gelişim Üniversitesi Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Beslenme ve Diyetetik Bölümü ile Beslenme ve Diyetetik Kulübü (İGÜDYT) misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. 15 Mayıs 2017 Pazartesi günü, İstanbul Gelişim Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Konferans Salonu' nda "3. GELİŞİM DİYETTE 2017 SEMPOZYUMU'' gerçekleştirildi.

   3. kez düzenlenen ulusal etkinlikte, bu yıl Bariatrik Cerrahi Diyetisyenliği konusu işlendi. Konuklarımız Dyt.  Şükran YILDIZ, Dyt.  Serap AKYOL, Dyt. Buket ADANÇ ve Dyt.  Nida YILDIZ oldu. Programda Bariatrik Cerrahi Diyetisyenliği ile ilgili önemli bilgiler iki oturum şeklinde paylaşıldı. Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Beslenme ve Diyetetik Bölümü Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mustafa NİZAMLIOĞLU, Sempozyumun Açılış Konuşmasını yaptı. Öğr. Gör. Ayşe Huri ÖZKARABULUT tarafından başlatılan ilk oturumda Dyt. Şükran YILDIZ ve Dyt. Serap AKYOL ilgili alandaki deneyimlerini bizlerle paylaştı.  Öğle arasından sonra başlayan ikinci oturum ise Dyt. Buket ADANÇ ve Dyt. Nida YILDIZ’ ın konuşmalarıyla devam etti. Programımıza katılan diyetisyenlerimize etkinlik sonunda, sırasıyla Prof. Dr. Mustafa NİZAMLIOĞLU, Öğr. Gör. Ayşe Huri ÖZKARABULUT, Yrd. Doç. Dr. Yüksel BARUT ve Yrd. Doç. Dr. S. Arda ÖZTÜRKCAN tarafından Teşekkür plaketleri ve İGÜ Tanıtım çantaları verildi.

   Diğer Üniversitelerin ilgili bölümlerinde okuyan öğrencilerinin katılımına açık olan etkinlik yoğun ilgiliyle karşılandı. Sempozyum sonunda oturumlara katılan tüm öğrencilere katılım belgesi verildi. Etkinlik sonunda Yrd. Doç. Dr. Halime PULAT DEMİR tarafından yapılan çekiliş ile kazanan şanslı  öğrencilere kitaplar hediye edildi.

   Sempozyumun sonunda Beslenme ve Diyetetik Bölümü Türkçe ve İngilizce Bölümü öğrencileri için Önlük Giyme Töreni gerçekleştirildi. Bölüme yeni başlayan tüm öğrencilere önlükleri, Öğretim Elemanlarımız ve konuklarımız tarafından giydirildi. Törene Öğrenciler, velileri ile birlikte katılarak bu heyecanı paylaştılar.