0850 622 67 00

Gelişimliler Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde Sokak Hayvanlarını Unutmadı.

İstanbul Gelişim Üniversitesi, Halkla İlişkiler ve Sosyal Sorumluluk Kulübü, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde Avcılar Sokak Hayvanları Barınağı’nı ziyaret ederek, barınağa destekte bulundu.

Sokak hayvanlarının hayata tutunması ve yeni yuvalarını bulabilmesi için çalışmalara devam eden Avcılar Belediye Başkanlığı Veteriner İşleri Müdürlüğü Sokak Hayvanları Barınağı, İstanbul Gelişim Üniversitesi, Halkla İlişkiler ve Sosyal Sorumluluk Kulübü öğrencileri ve İstanbul Gelişim Üniversitesi öğretim üyelerini ağırladı.

İstanbul Gelişim Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Sosyal Sorumluluk Kulübü Danışmanı, Uygulamalı Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Emel TOZLU ile İstanbul Gelişim Meslek Yüksekokulu Pazarlama ve Reklamcılık Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Fulya BETEŞ önderliğinde gerçekleşen etkinlikte öncelikle Veteriner Hekim Neşe YILDIRIM tarafından kulüp öğrenci ve öğretim üyelerine barınak işleyişi, çalışmaları ve barınaktaki hayvanlar hakkında bilgi verildi. Ardından barınak gezilerek barınaktaki sokak hayvanları ziyaret edildi.

“SOKAK HAYVANLARININ KORUNMASINA VE REHABİLİTE EDİLMESİNE YÖNELİK FARKINDALIK ETKİNLİKLERİ ARTTIRILMALI.”

Avcılar Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Pervin KIRMIZI, kurum olarak İstanbul Gelişim Üniversitesi öğrenci ve hocalarının bu ziyaretine çok mutlu olduklarını belirterek sokak hayvanlarının korunmasına ve rehabilite edilmesine yönelik farkındalık etkinliklerinin bütün kurumlarda arttırılmasını dilediklerini ifade etti.

“PETSHOPTAN DEĞİL, BARINAKTAN HAYVAN ALIN.”

Avcılar Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Veteriner Hekimi Neşe YILDIRIM ise “Günümüzde çoğu insan hayvan sahibi olmak için pet shopları tercih ediyor. Hayvan sahiplenmek isteyenlerin pet shoplar yerine barınakları ve belediyelerin hayvan bakım merkezlerini tercih etmeleri konusunda toplumumuzda farkındalık yaratılması bizim için büyük önem taşıyor.” Dedi. İstanbul Gelişim Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Sosyal Sorumluluk Kulübü’nün kış aylarında hayvanların üzerinde uyumaları için battaniyeler, hasta altı bezleri ve mama destekleri görevlilere teslim edilerek ziyaret sonlandırıldı.