0850 622 67 00

Çekim Teknikleri III dersinde Ciner Stüdyoları Ziyaret Edildi

Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümü Çekim Teknikleri dersini ulusal kanalda gerçekleştirdi.

 

İstanbul Gelişim Üniversitesi, Fotoğrafçılık ve Kameramanlık  bölümü 2. Sınıf öğrencileri Çekim Teknikleri III dersi kapsamında dersi veren Öğr. Gör. Gamze Gezginci önderliğinde Ciner Stüdyolarına ziyaret etti.

Show TV’nin sabah kuşağında yayınlanan “Zahide Yetiş’le” programının tüm yayın aşamalarına tanık olan öğrenciler, canlı yayın esnasında stüdyo içinde ve yapım ekibinde çalışmaların nasıl gerçekleştiğini analiz ettiler. Canlı yayının sona ermesinin ardından Zahide Yetiş, öğrencilerin sorularını yanıtlayarak söyleşi gerçekleştirdi. Kamera önü hakkında bilinmeyenleri Zahide Yetiş’ten öğrenen öğrenciler, programın yapım aşamasına, konuk ve konu seçimlerine ait bilinmeyenleri de program sorumlusu Editör Güler Dinçer ile gerçekleştirdikleri sohbette  öğrenme fırsatı elde ettiler.

ULUSAL KANALDA STAJ İMKANI

Televizyon sektörü hakkında önemli bilgiler veren program sorumlusu Dinçer, öğrencilerimize de kendi kanal ve programları bünyesinde staj imkanı sunabileceklerini bildirerek, “önemli olan öğrenmek istemek, siz yeter ki öğrenmek isteyin bizim size kapımız açık” dedi.

Çekim Teknikleri dersini İstanbul Gelişim Üniversitesi Radyo-Televizyon stüdyolarında uygulamalı olarak işleyen öğrenciler bu kez ulusal bir programın tüm aşamalarına tanıklık ederek, yerinde uygulama imkanı buldu.