0850 622 67 00

Uzman Diyetisyen Didem Güneş İstanbul Gelişim Üniversitesin’de

İstanbul Gelişim Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Kulübü ‘’İGÜDYT’’,  her ay Kariyer Sohbetleri adı altında gerçekleştirdiği konferanslara 2017-2018 öğretim yılında Uzm. Dyt. Didem GÜNEŞ’ in katılımıyla başladı.

Diyabet Diyetisyenliği hakkında gerçekleştirilen konferansta, kendisi hakkında bilgiler vererek başlayan Uzm. Dyt. Didem GÜNEŞ, daha sonrasında “Diyabet nedir? Kimlerde görülür? Diyabet diyetisyenleri derneğine katılmak için aranan şartlar nelerdir? Diyabet kampları nasıl olur? Ülkemizde toplam kaç adet diyabetli var?” gibi konularda Beslenme ve Diyetetik bölümü öğrencilerini bilgilendirdi.

               Konferansa Sağlık Hizmetleri Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Mustafa NİZAMLIOĞLU, Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Arda ÖZTÜRKCAN, Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Yonca SEVİM, diğer Öğretim Elemanları ve çok sayıda Beslenme ve Diyetetik Bölümü öğrencileri katıldı.

               Daha sonra öğrencilerimizin soruları Uzm. Dyt. Didem GÜNEŞ tarafından cevaplandı. Program sonunda Uzm. Dyt. Didem GÜNEŞ’ e, İstanbul Gelişim Üniversitesi adına, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Mustafa NİZAMLIOĞLU tarafından teşekkür plaketi verildi.