EN
EN

İstanbul Gelişim Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi 6.Sayısı Yayınlandı!

İstanbul Gelişim Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi (İGÜSBD) 6.Sayısı Yayınlandı!

İstanbul Gelişim Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi (İGÜSBD) 6.Sayısı Yayınlandı!

Dergimizin altıncı sayısı yayınlanmıştır. Yayın hayatında üç yılı geride bıraktık. Bu süreçte dergimiz sürekli ve belirlediği zamanda çıkmayı başarmıştır. Zamana riayetin yanında akademik dergiden beklenen bilimsel yaklaşım ve duruşu da sergilediğimizi düşünüyorum. İlkeli duruşumuzun ve zamana riayetimizin etkisi dergimize olan ilginin giderek yoğunlaşmasından anlaşılmaktadır. Bu açıdan baktığımızda akademik bir derginin çıkarılma zorluğunu aşmış gözüküyoruz. Dergimizin, bilimsel ölçütleri ve akademik dergiciliğin değişmez kurallarını sıkı bir şekilde uygulaması önemli akademik veri tabanlarının dikkatini çekmiştir. Bu ilgi dergimizi birçok önemli akademik veri tabanının taramasını sağlamıştır.

 

Dergimizin kısa sürede büyük yol alması bizi tatlı bir zorlukla karşı karşıya bırakmaktadır. Dergimize gönderilen makale sayısı her geçen gün artmaktadır. En fazla sekiz makale yayınlayabildiğimiz düşünüldüğünde, hakem sürecinden geçmiş olsa bile yer darlığı nedeniyle yayımlayamadığımız birçok makale bulunmaktadır. Söz konusu makaleler derginin sonraki sayılarında yayımlanmak üzere gönderildiği tarihe göre sıraya alınmaktadır.

 

Bu sayımızda ilgiyle okuyacağınız sekiz makale ve iki kitap incelemesi bulunmaktadır. Bu sayıya makale, kitap incelemesi ve tanıtımı gönderen değerli akademisyen ve araştırmacılara, kıymetli vakitlerini makaleleri incelemeye ayıran hakem heyetine, dergi yayın ve danışma kurulu üyelerine, yazı kuruluna ve emeği geçen herkese teşekkür eder, bir sonraki sayıda buluşmak üzere hepinize saygılar sunarım.

 

 

Doç. Dr. Ragıp Kutay KARACA

İstanbul Gelişim Üniversitesi

Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü

rkkaraca@gelisim.edu.tr

 

DERGİ ERİŞİM LİNKLERİ: https://dergi.gelisim.edu.tr

https://dergipark.org.tr/igusbd

İstanbul Gelişim Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi

 

Düzenlenme Tarihi: 13.10.2016
Duyurular Biz Sizi Arayalım
Adınız ve Soyadınız
E-posta
Telefon
Sorunuz
İstanbul Gelişim Üniversitesi Telefon Numarası
Çağrı Merkezi