EN
EN

İGÜ Rektörü Prof. Dr. Bahri Şahin, Azerbaycan Televizyonuna konuk oldu

İstanbul Gelişim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bahri Şahin, Azerbaycan ATV kanalında yayınlanan “Tahsil Saati” programına canlı bağlantı ile konuk oldu. İGÜ’nün öğrencilerine sağladığı avantajlar konusunda açıklamalarda bulunan Rektör Prof. Dr. Şahin, uluslararası öğrenci sayısı ve akredite edilmiş programlarıyla uluslararasılaşma alanında Türk üniversiteleri arasında rekor bir rakama sahip olduklarını belirtti.

İGÜ Rektörü Prof. Dr. Bahri Şahin, Azerbaycan Televizyonuna konuk oldu

“65 PROGRAMIMIZ ULUSLARARASI AKREDİTASYONA SAHİP”

Azerbaycan ATV kanalında yayınlanan “Tahsil Saati” programına canlı bağlantı ile katılan İGÜ Rektörü Prof. Dr. Bahri Şahin, uluslararası öğrenci sayısı ve akredite edilmiş programlarıyla uluslararasılaşma alanında Türk üniversiteleri arasında rekor bir rakama sahip olduklarını ifade ederek, “İstanbul Gelişim Üniversitesi’nin sayısal verilerini sizinle paylaşmak isterim. Şu an üniversitemizde 34.000 öğrencimiz var. Bu öğrencilerin 5000’i uluslararası öğrenci. Programlarımızın 65 tanesi uluslararası akreditasyona sahip. Öğrenci kardeşlerim hangi üniversite için program seçerlerse mutlaka uluslararası akredite edilmiş bir program seçsinler. Çünkü akredite programın uluslararası bir geçerliliği var.” diyerek 24 ülkeden 125 üniversiteyle  anlaşmaları oluduğunu ifade ederek Erasmus programı kapsamında tüm öğrencilerin Avrupa ülkelerine gidebileceğini belirtti.

“GELECEĞE PRESTİJLİ BİR ÜNİVERSİTE BIRAKMAK İSTİYORUZ”

İstanbul Gelişim Üniversitesi’nin bir Vakıf üniversitesi olduğunu ifade eden Rektör Prof. Dr. Bahri Şahin, “İstanbul Gelişim Üniversitesi’nin misyonu öğrenciler üzerinden para kazanmak değil. Bunu açıklıkla ve net olarak söylemek istiyorum. Bizler geleceğe prestijli bir üniversite bırakmak istiyoruz. İyi bir Vakıf üniversitesi modelini şu anda Türkiye’de oluşturmaya gayret ediyoruz. Bir de şu var tabii; Kaliteli Eğitim konusunda uluslararası derece kuruluşlarında da üst sıralarda yer alıyoruz.” şeklinde konuştu.  Rektör Prof. Dr. Şahin, İGÜ’nün şehir içi ulaşım ve yurt imkânları bakımından sosyal bir üniversite olduğunu da sözlerine ekledi.
Düzenlenme Tarihi: 18.07.2022
Haberler Biz Sizi Arayalım
Adınız ve Soyadınız
E-posta
Telefon
Sorunuz
İstanbul Gelişim Üniversitesi Telefon Numarası
Çağrı Merkezi