EN
EN

İGUTEKMER tarafından “Horiba Nanopartikül Ölçüm Cihazı” eğitimi gerçekleştirildi

Temel bilim ve mühendislik alanlarında çalışmalar yapan İstanbul Gelişim Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Merkezi (İGUTEKMER) tarafından düzenlenen “Horiba Nanopartikül Ölçüm Cihazı” eğitimi gerçekleştirildi.

İGUTEKMER tarafından “Horiba Nanopartikül Ölçüm Cihazı” eğitimi gerçekleştirildi

Yeni teknolojilerin üretimine katkı sağlamak; ürün geliştirme hedefinde olan girişimcilerin ve firmaların arasındaki etkileşim ve iş birliğini artırmak amacıyla kurulan İstanbul Gelişim Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Merkezi (İGUTEKMER) çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. İGUTEKMER tarafından “Horiba Nanopartikül Ölçüm Cihazı” kullanım eğitimi gerçekleştirildi.

Cihazın birçok kullanım alanı var

Küçük parçacıkların fiziksel özelliklerini karakterize etmek için üretilen napopartikül cihazı; koloidal çözeltilerde partiküllerin boyutunu, zeta potansiyelini ve molekül ağırlığını bulmak için kullanılıyor. Nanopartikül cihazı polimer ve proteinler (küme ölçümleri), nanoparçacıklar, emülsiyon kararlılığı, atık su arıtımı, seramik prosesleri, sıvı mürekkep ve toner analizleri gibi kullanım alanlarına sahip. İGUTEKMER tarafından gerçekleştirilen “Horiba Nanopartikül Ölçüm Cihazı” kullanım eğitimi İGÜTEKMER Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Üyeleri olan Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. S. Arda Öztürkcan, İGÜ BAP-K Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Serap Yeşilkır Baydar’ın katılımıyla ile gerçekleştirildi. Eğitime İGUTEKMER bünyesinde çalışmalar yapan ve yapmayı planlayan öğretim elemanlarının da ilgisi büyüktü.
 

Eklenme Tarihi:7.03.2023
Haberler Biz Sizi Arayalım
Adınız ve Soyadınız
E-posta
Telefon
Sorunuz
İstanbul Gelişim Üniversitesi Telefon Numarası
Çağrı Merkezi