EN
EN

İstanbul Gelişim Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi “Özel Öğrencileri” sinema ile buluşturdu

İstanbul Gelişim Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü’nün organizasyonunu üstlendiği yepyeni bir sosyal sorumluluk projesi başladı. İstanbul Gelişim Üniversitesi ve Samyeli Özel Eğitim Kurumları iş birliği ile hayata geçirilen sosyal sorumluluk projesi ile özel eğitim öğrencilerinin sinema deneyimi yaşaması ve sosyal etkileşimli ortamlara girmeleri sağlanacak.

İstanbul Gelişim Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi “Özel Öğrencileri” sinema ile buluşturdu

Üç farklı oturumda üç farklı özel eğitim grubuyla hayata geçirilen projede “Sinema Engellere Karşı” mesajıyla yola çıkıldı. Özel eğitim öğrencilerine erişimin hedeflendiği sosyal sorumluluk projesinde down sendromlu öğrenci grubu, 0-6 yaş grubu ve öğrenme güçlüğü gruplarıyla üç farklı oturumda sinema etkinliği organize edildi.

ÖZEL EĞİTİM SİNEMA GÜNLERİ SOSYAL SORUMLULUK PROJESİNİN İLK OTURUMU GERÇEKLEŞTİ!

Özel Eğitim Sinema Günleri projesinin ilk oturumu 26 Temmuz 2022 tarihinde İstanbul Gelişim Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü’nün Cep Sineması salonunda gerçekleştirildi. Etkinliğe Samyeli Özel Eğitim Kurumu öğretmenleri, down sendromlu özel eğitim öğrenci grubu ve ebeveynler katılım gösterdi.

Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Sezgin Savaş’ın proje danışmanlığını, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şükran Güzin Ilıcak Aydınalp ve Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Rabiya Saltik’in proje yürütücülüğünü üstlendiği etkinliklerin ilki Aydınalp’in açılış konuşmasını yapmasıyla başladı. Ardından Saltik’in moderatörlüğünde, Samyeli Özel Eğitim Kurumları öğretmeni Ali Atlı ve İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Özel Eğitim Bölümü Öğretim Görevlisi Kadriye Yıldız’ın katılımlarıyla bir söyleşi gerçekleştirildi. Söyleşide, özel eğitim öğrencileri için sosyal sorumluluk projelerinin önemi ve gereklilikleri ile gelecekte organize edilebilecek sosyal sorumluluk projeleri konuşuldu.

ÖZEL EĞİTİM ÖĞRENCİLERİ İÇİN ANLAMLI FİLM: “ŞAMPİYONLAR”

Söyleşinin ardından sinema gösterimine geçildi. Down sendromlu özel eğitim grubuyla 2018 yapımı bir İspanyol filmi olan “Şampiyonlar” izlendi. Özel bireylerin rol aldığı filmde, oyuncu kadrosunun sıcak atmosferi fazlasıyla hissediliyor. Film etkinliği, yiyecek ve içecek atıştırmalıkları eşliğinde keyifle tamamlandı.

ÖZEL EĞİTİM EBEVEYNLERİNDEN PROJEYE TAM NOT!

Sinema gösteriminin ardından röportaj gerçekleştirilen özel eğitim ebeveynleri, sosyal sorumluluk projesine katılımdan duydukları memnuniyeti dile getirdi ve gelecekte de bu tarz sosyal sorumluluk projelerinin gerçekleştirilmesini temenni ettiklerini ifade ettiler.

“Sinema engellere karşı” mesajıyla yola çıkan sosyal sorumluluk projesi Ağustos ve Eylül aylarında yeni oturumlarla devam edecek.

Düzenlenme Tarihi: 27.07.2022
Haberler Biz Sizi Arayalım
Adınız ve Soyadınız
E-posta
Telefon
Sorunuz
İstanbul Gelişim Üniversitesi Telefon Numarası
Çağrı Merkezi