EN
EN

Mardin’de “Oyun Terapisi Eğitimi” verecekler

Artuklu Mardin Rehberlik ve Araştırma Merkezi ve İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) iş birliğinde, Çocuk Merkezli Oyun Terapisi Eğitimi düzenleniyor. Üç gün sürecek eğitimler, Mardin’deki tüm psikolojik danışmanların katılımına açık olarak gerçekleşecek.

Mardin’de “Oyun Terapisi Eğitimi” verecekler

11 – 13 Ekim tarihleri arasında, tüm psikolojik danışmanların katılımına açık olarak düzenlenecek Çocuk Merkezli Oyun Terapisi Eğitimleri, Mardin’de başlıyor. Psikoterapist ve Psikolojik Danışman Elif Macit tarafından verilecek eğitimler, Artuklu Mardin Rehberlik ve Araştırma Merkezi ve İstanbul Gelişim Üniversitesi tarafından düzenleniyor.

“YETİŞKİNLERDE YAPILAN TERAPİ ŞEKLİ ÇOCUKLARA UYMAZ”

Oyun terapisinin önemi hakkında konuşan Psikoterapist ve Psikolojik Danışman Elif Macit, çocukların duygularını anlamlandırmada ve konuşmada yetişkinlerden farklı olduğunu söyleyerek, yetişkinlerde yapılan terapi şeklinin çocuklara uymayacağına vurgu yaptı.

“ÇOCUK, OYUN ORTAMINDA DUYGULARINI DAHA KOLAY İFADE EDER”

Çocukların kendilerini en rahat ifade edebildikleri ortamın ‘oyunlar’ olduğunun altını çizen Macit, “Oyun ve oyuncaklar aracılığıyla çocukların ihtiyaçlarını ifade etmelerine yoğunlaşan yönteme oyun terapisi diyoruz. Çocuğun alışkın olduğu oyun ortamında, yaşadıklarını ve duygularını ifade etmesi daha kolay olur. Oyun terapistleri, çocuklar için güvenli bir ortam yaratmak üzere eğitim aldıkları için çocukları istedikleri gibi oynamaya cesaretlendirirler” diye konuştu.

Eğitimler yüz yüze olarak gerçekleşecek.

Eklenme Tarihi:4.10.2021
Haberler Biz Sizi Arayalım
Adınız ve Soyadınız
E-posta
Telefon
Sorunuz
İstanbul Gelişim Üniversitesi Telefon Numarası
Çağrı Merkezi