EN
EN

“Montessori Eğitim Sisteminin Dünü ve Bugünü” konferansı gerçekleştirildi

Çocuk Gelişimi Bölümü Öğr. Gör. Buse Kerigan’ın moderatörlüğünde, ‘’Montessori Eğitim Sisteminin Dünü ve Bugünü’’ başlıklı konferans gerçekleştirildi.

“Montessori Eğitim Sisteminin Dünü ve Bugünü” konferansı gerçekleştirildi

İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ), Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü Öğr. Gör. Buse Kerigan’ın moderatörlüğünde, ‘’Montessori Eğitim Sisteminin Dünü ve Bugünü’’ başlıklı konferans gerçekleştirildi. Uluslararası Montessori Okulları Eğitim Derneği Başkanı Öğr. Gör. Selçuk Aydın Bülbül’ün konuşmacı olduğu konferans online olarak düzenlendi.

“ÇOCUĞA YAPARAK VE YAŞAYARAK ÖĞRENME FIRSATLARI SUNUYOR”

Erken çocukluk dönemi programlarının ve uygulamalarıyla ilgili olarak yapılan araştırmaların, okul öncesi eğitiminde farklı modellerin ortaya çıkmasına katkı sağladığını söyleyen Öğr. Gör. Selçuk Aydın Bülbül, “Montessori eğitiminin tüm dünyada uygulanmasının nedenleri arasında; çocuk merkezli olması, çocuğu kendi çevresinde bağımsızlaştıran hazırlanmış çevreye önem vermesi, çocuğa yaparak ve yaşayarak öğrenme fırsatları sunması, aile katılımına önem vermesinin, bireysel eğitim sunması ve kültürel ögelere önem vermesidir’’ ifadelerini kullandı. 

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi A. Yüksel Barut, Çocuk Gelişimi Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Nurten Elkin ve Prof. Dr. Nefise Semra Erkan’ın da katılım sağladığı konferansta, yaparak yaşayarak öğrenmenin önemi vurgulandı.  

Düzenlenme Tarihi: 07.01.2022
Haberler Biz Sizi Arayalım
Adınız ve Soyadınız
E-posta
Telefon
Sorunuz
İstanbul Gelişim Üniversitesi Telefon Numarası
Çağrı Merkezi