EN
EN

“Sosyal Mentor” programı başlıyor!

İstanbul Gelişim Üniversitesi, Türk Psikoloji Öğrencileri Çalışma Grubu ve Metvibes sosyal sorumluluk projesi “Sosyal Mentor”u hayata geçiriyor. Depremden etkilenen, üniversiteye hazırlanan öğrencilerin yalnız hissetmemeleri; bu süreçte eşlik edecek bir mentor ile hareket ederek psikolojik, sosyal ve akademik gelişimlerinin desteklenmesinin amaçlandığı projede mentor olmak isteyenler 7 Mart’a kadar başvuru yapabilecek.

“Sosyal Mentor” programı başlıyor!

Türkiye’yi derinden sarsan deprem felaketi sonrası depremden etkilenen, üniversiteye hazırlanan öğrencilerin psikolojik, sosyal ve akademik gelişimlerini desteklemek amacıyla İstanbul Gelişim Üniversitesi, TPÖÇG ve Metvibes iş birliği ile sosyal sorumluluk projesi olan “Sosyal Mentor” hayata geçiriliyor. Üniversite öğrencilerinden oluşacak olan gönüllü mentorler bu hassas süreci kaliteli yönetmek için eğitimler alacaklar. 13 Mart itibari ile online olarak başlayacak eğitimlere 7 Mart’a kadar başvuru yapılabilecek.

Gönüllü mentorlere eğitim verilecek

Türkiye dört bir yandan depremin yaralarını sarmaya çalışıyor. “Sosyal Mentor” sosyal sorumluluk projesi ile depremden etkilenen üniversiteye hazırlanan öğrencilere bu süreçte eşlik edecek bir mentor ile psikolojik, sosyal ve akademik gelişimlerinin desteklenmesi sağlanacak. Üniversite öğrencilerinden oluşacak olan gönüllü mentorler eğitimler alarak bu hassas süreçte öğrencilere eşlik edecek. Eğitimin ardından üniversiteye hazırlanan öğrenciler ile birebir olarak her hafta bir gün planlanmış gündem ile birlikte 45 dakikalık görüşme gerçekleştirilerek gelişimleri takip edilecek.

“Sosyal Mentor” programında mentor olmak isteyen gönüllüler 7 Mart’a kadar başvuru yapabilecek. Eğitim programı 13 Mart itibari ile başlayıp online olarak gerçekleştirilecek.

Detaylara sosyalmentor.org adresinden ulaşabilirsiniz.Eklenme Tarihi:3.03.2023
Haberler Biz Sizi Arayalım
Adınız ve Soyadınız
E-posta
Telefon
Sorunuz
İstanbul Gelişim Üniversitesi Telefon Numarası
Çağrı Merkezi