EN
EN

Abdülkadir Gayretli

Abdulkadir Gayretli Biyografisi

Eğitimci.  20 Nisan 1965’te Konya Taşkent’te dünyaya geldi. Eğitim hayatına İstanbul’un Fatih İlçesinde başladı. İlköğretimini Koca Ragıp Paşa İlkokulu ve Mahmut Paşa Ortaokulu’nda tamamladı. Vefa Lisesi’ni bitirdi. Mimar Sinan Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden 1990 yılında 25 yaşında başarı ile mezun oldu.

Gençlik yıllarında hayalini kurduğu eğitim sektörü serüvenine 1997 yılında Gökkuşağı Kolejleri’ni kurarak başladı. Hayallerinin peşinden giden Abdulkadir Gayretli, 2008 yılında Gelişim Meslek Yüksekokulu’nun, 2011 yılında İstanbul Gelişim Üniversitesi’nin temellerini attı.

İstanbul Gelişim Üniversitesi’nin kısa zamanda birçok ulusal ve uluslararası başarı elde etmesine sebep olacak önemli kararlar aldı. 2017 yılında Alman, İngiliz ve Amerikan akreditasyon kuruluşları tarafından denetlenerek, 57 programı akredite edilen İstanbul Gelişim Üniversitesi’nin eğitim kalitesinin dünya standartlarında olduğunu kanıtladı ve Türkiye’de kırılması zor bir akreditasyon rekoruna imza attı.
 
Uluslararasılaşmaya verdiği önemle, birçok uluslararası iş birliğinin kurulmasına vesile oldu. Yaptığı çalışmaların karşılığını, ‘Yılın Uluslararası Stratejisi’ kategorisinde Times Higher Education 2019 Asya Ödülleri’nde, dünyanın ilk 7 üniversitesi arasına girerek aldı.
 
Ülkesine ve geleceğine vefa borcu hissederek, olmayan yenilikler için çalışarak, Uçan Araba ‘TUSİ’, ‘Eczamatik’ ve ‘Çarpışma Şiddetini Azaltıcı Fren Sistemi’ gibi birçok başarılı projenin hayata geçmesini sağladı.

Abdulkadir Gayretli, aktif, başarılı, dürüst, idealist ve üretken bir nesil oluşturmak, geleceğe yön veren liderler yetiştirmek ve dünya üniversiteleri arasında önemli bir noktaya gelmeyi hedefliyor ve bu amaçla çalışmalarına devam ediyor.

Yaşamını İstanbul’da ailesiyle sürdüren Gayretli, evli ve 2 çocuk babasıdır.
 
Biz Sizi Arayalım
Adınız ve Soyadınız
E-posta
Telefon
Sorunuz
İstanbul Gelişim Üniversitesi Telefon Numarası
Çağrı Merkezi