Burs

İstanbul Gelişim Üniversitesi, başarılı öğrencilere sağlamış olduğu burslar nedeni ile Türkiye'nin en fazla tercih edilen özel üniversiteleri arasında yer almaktadır. Uluslararası eğitim kuruluşlarınca akredite edilmiş 57 bölümü ile uluslararası eğitim alıyorsunuz. Bu eğitimi almak isteyen maddi durumu yetersiz başarılı öğrenciler, üniversitemizin kesintisiz burslarından yararlanır. Ayrıca burslarımız arasında tercih bursu, dgs bursu, %75, %50 ve %25 burs imkanları da bulunmaktadır.

Taban puanlarımızın açıklanmasının ardından, YKS tercih kılavuzundan üniversitemizin bölümlerinden, kendinize uygun olanı seçebilirsiniz. Başarı durumunuza göre burslarımızdan yararlanabilirsiniz. Bu sayede eğitiminizi hem uluslararası düzeyde alacak, hem de burs imkanlarından yararlanacaksınız. Bölümlerimiz arasında İngilizce dil eğitimli bölümlerde bulunmaktadır. Bu bölümler için de burs sağlanmaktadır.

İstanbul Gelişim Üniversitesi Bölümleri

Aşağıda yer alan enstitüler, fakülteler ve yüksekokulu eğitimleri üniversitemizde verilmektedir. Dikey geçiş sınavı ile üniversitemizi tercih eden başarılı öğrencilere dgs burs imkanımız bulunmaktadır. 
 
Sosyal Bilimler Enstitüsü
Fen Bilimleri Enstitüsü
Sağlık Bilimleri Enstitüsü
Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi
İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi
Güzel Sanatlar Fakültesi
Sağlık Bilimleri Yüksekokulu
Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu
Yabancı Diller Yüksekokulu
İstanbul Gelişim Meslek Yüksekokulu
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Üniversite Burs İmkanları

İstanbul Gelişim Üniversitesi burs imkanları ile öğrencilerine her zaman destek olmaktadır. Başarılı öğrencilerin, başarılarını ödüllendiren üniversitemiz kesintisiz burs vermektedir. Bu burslardan yararlanmak isteyenler, YKS tercih döneminde bölümlerimizin taban puanlarını inceleyerek ve ayrıca YÖK Atlas robotu üzerinden, burs alan başarılı adayların başvurularını da görerek, burs almak için tercihlerini üniversitemizden yana kullanır. 
 
Tercih bursu için de eğitimleriniz de başarılı olmanız yeterli olacaktır. Üniversite bursları imkanlarından yararlanmak için, başarılı öğrencilerimize gerekli destek sağlanmaktadır. İyi bir eğitim almak isteyen başarılı adayların, üniversitemizi tercih etmeleri ile birçok burstan yararlanabilir. Hem üniversitemizin vermiş olduğu burslar, hem de eğitim kurumlarının vermiş olduğu burslara da başvuru yapabilirsiniz. 

Burs Alarak Üniversite Okumak!

Başarınızı ödüllendirmek için, özel üniversiteleri tercih ederek, çok iyi eğitim alabilirsiniz. Uluslararası eğitimleri ile İstanbul'un en fazla tercih edilen üniversiteleri arasında yer alan İstanbul Gelişim Üniversitesi, öğrencilerini ödüllendirmek için bir çok burs imkanlarından yararlanmalarını sağlar. Üniversitemizin kayıtlarında ödemeniz gereken ücretin, başarı durumuna göre %75'ine kadarını burslu olarak alabilirsiniz. Ayrıca kesintisiz burs imkanları ile herhangi bir burs kesintisi ile karşılaşmadan, eğitiminizi tamamlayabilirsiniz. 
 
Burs imkanlarımız arasında %50 ve %25 burslarda bulunmaktadır. Başarı durumunuza göre bu burslardan yararlanabilirsiniz. Burs şartlarını sitemizden öğrenerek, bölüm taban puanlarını da görüp tercihinizi uygun bölümlerimize yapabilirsiniz. Dgs burs imkanlarından yararlanmak için de dikey geçiş sınavından başarılı olmanız ve iki yıllık eğitim sürecinde başarı durumunuz burs almanızı sağlar.