EN
EN

İstanbul Özel Üniversite

İstanbul Gelişim Üniversitesi
 
İstanbul üniversite konusunda, Türkiye'nin en iyi eğitimi sunan üniversitelere ev sahipliği yaptığı gibi, İstanbul'da öğrenim görmek isteyen adaylar için de, sosyal imkanları bol ve çalışma şartları bakımından da tercihler arasında yer almaktadır. İstanbul Özel Üniversite eğitimleri ile de çok başarılıdır. Dünya üniversite sıralamasında, özel üniversitelerin yeri çok fazladır. Ülkemizde İstanbul Gelişim Üniversitesi, birçok başarısı ve sağlamış olduğu eğitim nedeni ile en fazla tercih edilen üniversiteler arasında yer almaktadır. 

Özel Üniversiteler

Özel üniversiteler alanında yüksek kaliteye sahip olan İstanbul Gelişim Üniversitesi, pek çok öğrencisinin maddi açıdan daha rahat eğitim alabilmesi için çeşitli burs imkânları sunmaktadır. Okulumuzun en temel felsefesi “Her öğrencinin en kaliteli eğitimi alarak, iş hayatında yer almasını sağlamaktır”.

Kariyer alanında yüksek seviyelere ulaşmak, herkesin öğrencilikten itibaren istediği bir hedeftir. Fakat binlerce üniversite mezunu arasından, en iyi kariyer alanına ulaşmak da oldukça emek gerektirir.  Kariyer basamaklarının en temeli iyi bir eğitimden oluşur. Üniversitemiz de öğrencilerimizin bu basamaktaki temellerinin en kaliteli şekilde atılmasını sağlar. Her öğrencimizin iş hayatında yüksek kariyer yapması, okulumuz için gurur verici bir durumdur.

İstanbul Özel Üniversiteler

İstanbul, özel üniversiteler konusunda oldukça geniş bir alana sahiptir. İstanbul’da eğitim hayatlarını devam ettirmek isteyen öğrencilerin en temel hedefi, kaliteli eğitim alarak geleceklerini sağlam şekilde kurmaktır.

Eğitim hayatımız geleceğimizin istediğimiz ölçülerde şekillenmesi için oldukça önemlidir. İyi alınan bir eğitim kaliteli bir geleceğe adım atılmasına öncü olur. İstanbul özel üniversite kapsamında yer alan eğitim kurumumuz, öğrencilerini puanlama sistemlerine göre seçmektedir. Sınav sonrası puan sistemine uygun olan ve kontenjan hakkından yararlanan öğrenci, eğitim hayatına kurumumuzda devam eder.

gelişim


Özel Üniversite Öğrenim Ücretleri

Özel Üniversiteler, devletten hiç bir destek almayarak, tüm bölümlerini ve akademik kadrolarını kendisi oluşturur ve ücretlerini öder. Bu nedenle öğrencilerinden de ücret talebinde bulunur. Üniversitelerin bölümlerine göre ücretlerde değişiklik görülebilir. Her yıl yeni eğitim döneminde fiyatlar güncellenerek, kayıtlar bu ücretler üzerinden yapılır. İstanbul'daki özel üniversitelerin yıllık ücretleri, diğer illere göre daha yüksektir. Ancak alınacak eğitimin de daha kaliteli olması, tercih edilmelerini sağlar. 

Özel Üniversiteler Listesi

Özel üniversiteler listesi, İstanbul için oldukça kalabalık bir listeden oluşur. Kalabalığı yoğun olan bu şehir, üniversite kapsamı açısından pek çok çeşitlilik alanına sahiptir.

İstanbul özel üniversite kapsamı düşünüldüğü zaman, kişilerin aklında oluşan ilk fikir alınan yüksek eğitim ücretleridir. Fakat İstanbul Gelişim Üniversitesi olarak eğitim veren kurumumuz, öğrencilerimizin kaliteli eğitim alabilmesi için burs imkânı sunmaktadır.

Özel Üniversite Burslar ve Ücretler

İstanbul'daki Özel Üniversiteler başarılı adaylarına burs imkanı sunarlar. Burslar sayesinde, daha düşük ücret ödeyerek üniversiteye kayıt işleminizi yaparsınız. İstanbul Gelişim Üniversitesi, başarılı öğrencilere bir çok burs imkanı sağlar. Bunlar arasında kesintisiz burs, %75 burs, %50 burs ve %25 burs ile birlikte, ayrıca DGS burs da bulunmaktadır. Başarılı öğrencileri yüksek sayıda kontenjan ayıran üniversitemiz, her öğrencisinin kaliteli eğitim almasını sağlar. Akredite edilmiş 63 bölümü ile Türkiye'nin en fazla akredite bölümüne sahip üniversitesidir. 


öğrenci gelişim


İstanbul'daki Özel Üniversiteler

İstanbul'daki özel üniversiteler, kaliteli eğitimlerin yanında, ayrıca burs imkanları ile de tercih edilmektedir. YKS tercih kılavuzunda, üniversiteleri ve bölümlerinin taban puanlarını görebilirsiniz. Ayrıca üniversitelerin kontenjanlarına göre alacakları burslu öğrenci sayısını da öğrenebilirsiniz. Üniversite ücret ödemelerinde, burslu öğrenciler hak etmiş oldukları  burs oranına göre daha az ödeme yapar. İstanbul Özel Üniversiteleri internet siteleri üzerinden de bu bilgilere yer verir. 

En İyi Özel Üniversiteler

En iyi özel üniversiteler araştırmaları günümüzde,  genel olarak öğrenciler tarafından internet üzerinden yapılmaktadır. Bu araştırma yapılırken üniversitenin eğitim sistemi, puanlama sistemi ve diğer bütün kriterleri göz önünde bulundurulmalıdır.

En iyi özel üniversiteler arasında kendine yer edinen İGÜ, akademik kadrosu ile de kendini bir adım ileriye taşımıştır. Üniversitemizin tüm eğitmenleri profesyonel bir kadrodan oluşmaktadır.


gelişim öğrenci


Neden İstanbul Gelişim Üniversitesi?

Akredite edilmiş 63 bölümü bulunan üniversitemiz, uluslararası öğrenim görmek isteyen adayların hedefleri arasındadır. Kaliteli eğitim sağlayan üniversitemiz, öğrencilerine birçok burs imkanı sunar. Ayrıca öğrencilerin projeler geliştirmesini ve projelerine destek olmayı hedefler. Öğrencilerinin sadece teorik eğitim almalarını değil, uygulamalı eğitim almalarını sağlar.
 
Uygulama laboratuvarlarımız ve atölyelerimiz ile birlikte, ayrıca öğrencilerimizin çalışma ortamlarını yerinde gözlemlemeleri için, çeşitli etkinlikler düzenler. Kariyer anlamında üniversitemiz öğrencilerinin hedeflerine ulaşmasını sağlar. İnsan iletişimi kuvvetli, takım çalışmasına yatkın, sorun çözmeye odaklı öğrenciler yetiştirir.

Biz Sizi Arayalım
Adınız ve Soyadınız
E-posta
Telefon
Sorunuz