Rektörün MesajıSevgili Gençler,


Dünyada ve ülkemizde yükseköğretim alanında hızlı bir dönüşüm içerisindeyiz. Bu nedenle hepimizin görevi üniversitelerimizi gelişime ve dönüşüme hazırlamak olmalıdır. Üniversitelerimizin de bu amaca ulaşabilmek için buna uygun bir yönetim anlayışını benimsemeleri bir zorunluluk olarak ortaya çıkmaktadır. Bu konuda geç kalmamak ülkemiz bakımından büyük önem taşımaktadır.

Gelişimi ve dönüşümü gerçekleştirmek için üniversitelerimizin ‘yenilikçi, yaratıcı ve yarışmacı’ bir anlayışla yönetilmeleri gerekmektedir. İstanbul Gelişim Üniversitesi adının da kendisine yüklediği bu misyonu yerine getirebilmek için ‘daha iyi olmaya çalışmayan, iyi olarak kalamaz’ anlayışını temel ilke olarak kabul etmiştir.

Yönetim felsefemiz;

•   Başarı odaklı üniversite,
•   İnsan odaklı yönetim,
•   Bilim odaklı çalışma ortamı; olarak belirlenmiştir.

Siz değerli öğrencilerimize daha iyi bir eğitim hizmeti sunabilmek için; amacımız, İstanbul Gelişim Üniversitesi'ni, Türkiye’de ‘Model Üniversite’ yapmak ve dünya üniversiteleri arasında yer almasını sağlamaktır.

İstanbul Gelişim Üniversitesinin bu potansiyeli fazlasıyla vardır. Eğitim kalitemizin uluslararası standartlarda olduğunu 57 programımızın akredite edilmesiyle birlikte tescillemiş bulunmaktayız.

Dünya üniversiteleriyle yaptığımız iş birlikleri ile de uluslararasılaşma stratejimize uygun adımlar atarak ilerlemekteyiz. Bunun bir tezahürü olarak İstanbul Gelişim Üniversitesi, yükseköğretimin Oscarları olarak bilinen Times Higher Education Asia 2019 (THE) Ödüllerinde “Yılın Uluslararasılaşma Stratejisi" ile Asya ülkeleri arasında 7 üniversitenin finale kaldığı değerlendirmede İstanbul Gelişim Üniversitesi yer alarak büyük bir başarıya imza atmıştır.

İstanbul Gelişim Üniversitesi ailesinin en güçlü yanı her zaman gelişime açık olmasıdır. Gelişime açık olan herkesin desteğiyle, başarılarla dolu bir geleceği hep birlikte kurabiliriz.

‘Hiç kimse hakim görüşü benimseyerek fark yaratamaz’ anlayışı ile en içten selam ve sevgilerimi sunarım.
 

Prof. Dr. Burhan Aykaç
Rektör