EN
EN

Şule Gayretli

Şule Gayretli Biyografisi
 
9 Temmuz 1973 yılında İstanbul’un Bakırköy ilçesinde doğdu.
 
Öğrenim hayatına Pilot Cengiz Topel İlkokulu’nda başladı. Ortaokulu Bakırköy Lisesi Ortaokulu’nda, lise eğitimini İSTEK Florya Bilge Kağan’da tamamladı.  İstanbul Teknik Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü’nde üniversite öğrenimi gören Şule Gayretli, 1998 yılında mezun oldu.
 
Abdulkadir Gayretli ile hayallerini kurduğu eğitim sektörüne Gökkuşağı Koleji ile giriş yaptı. 1997 yılında başladığı kolej serüvenine 2008 yılında Gelişim Meslek Yüksekokulu ile üniversite hayali için ikinci bir adımda bulundu. 
 
2011 yılında İstanbul Gelişim Üniversitesi’ni kurarak yükseköğretimde bir dünya üniversitesi olabilmek için yola çıkan Gayretli, uluslararasılaşmaya verdiği önemle 2017 yılında uluslararası akreditasyon çalışmalarına başladı. 
 
Alman, İngiliz ve Amerikan akreditasyon kuruluşları tarafından denetlenerek, 57 programı akredite edilen İstanbul Gelişim Üniversitesi’nin eğitim kalitesinin dünya standartlarında olduğunu kanıtladı ve Türkiye’de kırılması zor bir akreditasyon rekoruna imza attı.
 
QS dünya sıralamalarında İstanbul Gelişim Üniversitesi’nin ilk 1000 içerisinde yer alması için tüm çalışmalarına hızla devam eden Şule Gayretli, öğrencilerini dünya insanı olarak mezun etmek için var gücüyle çalışıyor.
 
Yaşamını İstanbul’da ailesiyle sürdüren Gayretli, evli ve 2 çocuk annesidir.
Biz Sizi Arayalım
Adınız ve Soyadınız
E-posta
Telefon
Sorunuz
İstanbul Gelişim Üniversitesi Telefon Numarası
Çağrı Merkezi