EN
EN

‘’Türkiye’de Turizmin Geleceği’’ söyleşisi 17 Aralık’ta yapıldı

İstanbul Gelişim Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Turizm Rehberliği Bölümü tarafından düzenlenen ‘’Türkiye’de Turizmin Geleceği’’ söyleşisi 17 Aralık’ta, Profesyonel Turist Rehberi Bülent Şahan’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

‘’Türkiye’de Turizmin Geleceği’’ Söyleşisi 17 Aralık’ta Yapıldı

Moderatörlüğünü Dr. Öğr. Üyesi Ece Zeybek Yılmaz’ın üstlendiği söyleşide, Türk turizminin bugünkü durumu, potansiyel fırsatları ve tehditleri konuşuldu.

‘’Her Bir Turizm Elçisi, Ülkenin Hem Batısını Hem de Doğusunu Tanıtmalı!’’

Birçok uygarlığa yüzyıllardır ev sahipliği yapan ülkemiz için turizm geleceğinin yine kültür turlarında olduğunu söyleyen Bülent Şahan, kültür turizmi için gelen turistlerin birçok farklı alanda döviz bıraktığı üzerinde durdu.

Şahan’ın konuyla ilgili açıklamaları ise şöyle oldu:

 ‘’Her bir turist rehberi ve rehber adayları birer turizm elçisidir. Rehberlerimiz, ülkemizin batısı için gelen turistlere doğunun da görülmesi gerektiğini, doğuya gelen turistlere de mutlaka batının da görülmesi gerektiğini vurgulamaları gerekir’’ dedi.

Şahan son olarak gençlere, dinler tarihi ile kültür varlıkları arasındaki ilişkinin kurulmasının oldukça önemli olduğunu belirterek, gençlerin birçok farklı medeniyet hakkında çalışmaları incelemeleri gerektiğini söyledi.

Düzenlenme Tarihi: 24.12.2021
Haberler Biz Sizi Arayalım
Adınız ve Soyadınız
E-posta
Telefon
Sorunuz
İstanbul Gelişim Üniversitesi Telefon Numarası
Çağrı Merkezi