EN
EN

Michelin yıldızlı “Restaurant Sedem” ile Staj Hareketliliği anlaşması imzalandı

İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) Uluslararası Değişim ve İş Birliği Koordinatörlüğü (UDİO-K) tarafından geçtiğimiz aralık ayında “Öğrenim Hareketliliği” anlaşmalarının yanı sıra “Staj Hareketliliği” kapsamında da anlaşma sağlama noktasında çalışmalara başlandı. Bu çalışmalar kapsamında İGÜ Gastronomi ve Mutfak Sanatları öğrencilerinin yararlanabileceği önemli bir staj anlaşması yapıldı. Yapılan staj anlaşması sayesinde İGÜ’lü öğrenciler, uluslararası alanda büyük saygınlığı bulunan Michelin yıldızına sahip “Restaurant Sedem”de Erasmus+ Staj Hareketliliklerini gerçekleştirebilme imkânına sahip olacaklar.

Michelin yıldızlı “Restaurant Sedem” ile Staj Hareketliliği anlaşması imzalandı

Hem akademik hem de sosyal katkı sağlayacak

İstanbul Gelişim Üniversitesi, Türk ve dünya mutfağına yönelik verdiği uygulamalı eğitimler ve sürdürülebilirlik alanında yaptığı çalışmalarla geleceğin lider şeflerini yetiştirmeye devam ediyor. İGÜ Uluslararası Değişim ve İş Birliği Koordinatörlüğü (UDİO-K) tarafından sağlanan “Staj Hareketliliği” ve “Öğrenim Hareketliliği” programları ile İGÜ’lü öğrenciler her yıl uluslararası alanda deneyim kazanabilme fırsatı yakalıyor.
2021 yılından beri aktif olarak öğrenci ve personel değişimi yapılan Vocational College of Hospitality and Tourism Maribor ile “Staj Hareketliliği” anlaşması da yapıldı. Vocational College of Hospitality and Tourism Maribor ile yapılan anlaşma kapsamında üniversiteye bağlı ve Michelin Yıldızına sahip olan Restaurant Sedem’de, İstanbul Gelişim Üniversitesi öğrencileri staj yapabilecekler. Hem akademik hem de sosyal katkı sağlayacak olan “Staj Hareketliliği” kapsamında her yıl iki öğrenci Restaurant Sedem’de staj yapabilecek.

Eklenme Tarihi:3.03.2023
Haberler Biz Sizi Arayalım
Adınız ve Soyadınız
E-posta
Telefon
Sorunuz
İstanbul Gelişim Üniversitesi Telefon Numarası
Çağrı Merkezi