Sosyal Sürdürülebilirlik Ödülü’nün sahibi Berk Akgüneş oldu

Rönesans Holding'in bu yıl 5'inci kez düzenlediği "Sürdürülebilir Geleceği Tasarla" yarışması sonuçlandı. Türkiye genelindeki 35 üniversiteden yaklaşık 650 öğrencinin katıldığı yarışmada İstanbul Gelişim Üniversitesi’nden (İGÜ) Berk Akgüneş, Sosyal Sürdürülebilirlik Ödülü’nün sahibi oldu. Yarışmada toplam 10 dalda 15 öğrencinin projesi ödüle layık görüldü.

Sosyal Sürdürülebilirlik Ödülü’nün sahibi Berk Akgüneş oldu

"Sürdürülebilir Geleceği Tasarla", kentsel alanda arazinin, doğal kaynakların en uygun şekilde kullanıldığı, sosyal yaşamın temel alındığı, karma kullanımlı kent yapılarının geliştirildiği ve sürdürülebilirlik ilkelerini barındıran bir öğrenci fikir yarışması. "Gelecek Burada Başlıyor" mottosuyla öğrencileri sürdürülebilirlik kavramı üzerine projeler geliştirmeye yönlendiren yarışma, farklı disiplinlerin bir araya gelmesini amaç ediniyor.

Ana teması "Yeşil Bina ve Sürdürülebilirlik" olan yarışmanın 2019 konusu "Kentsel Etkileşim Merkezi" olarak belirlendi. Söz konusu ana tema çerçevesinde mimari, mühendislik ve sosyal açıdan geliştirilmiş karma projeler değerlendirmeye alındı.

Sürdürülebilirlik, geri dönüşüm, enerji verimliliği, kentsel gelişim, yenilikçi fikir ve detay çözümü, ileri üretim ve atık yönetimi, görsel tasarım ve sosyal sürdürülebilirlik gibi farklı kriterler açısından değerlendirilen projelerden kazananlar, para ödülünün yanı sıra Rönesans Holding bünyesinde staj yapma ve işe girmek için mülakat hakkı da kazandı.

Düzenlenme Tarihi: 21.11.2019