Gelişim Duyuru

Basın Şehitleri Müzesi Kuruluyor

Basın Şehitleri Müzesi Kuruluyor

Basın tarihimize göz attığımızda birçok basın mensubunun görevi sırasında öldüğü ve öldürüldüğüne üzülerek şahit olmaktayız. Toplumu bilgilendirme ve haber verme gayesiyle hayatını kaybeden basın şehitlerimizin eserlerini, anılarını, kimliklerini yeni kuşaklara, genç gazetecilere aktaracak sürekli bir çalışma bu güne kadar maalesef yapılmamıştır.

Haberi halka ulaştırabilmek adına türlü zorluklara katlanan, muhabirinden, genel yayın yönetmenine kadar canlarını ortaya koyan basın şehitlerimiz için kapsamlı bir müze oluşturulmamış olması ise ayrıca üzücüdür.
 
Bu duygularla İstanbul Gelişim Üniversitesi olarak basın şehitlerimizin eserlerinin, çalışmalarının, fotoğraf ve videolarının, haberlerinin, tanıtıcı filmlerinin ve kişisel eşyalarının da yer aldığı kapsamlı bir ‘Basın Şehitleri Müzesi’ oluşturacağız.
 
Bu müzenin oluşturulması sürecinde İstanbul Gelişim Üniversitesi olarak her türlü araştırma ve çalışmayı bizzat yapacağız. Ancak basın mensuplarının, basın meslek kuruluşlarının, basın şehitlerimizin ailelerinin ve arkadaşlarının da müzede yer alacak belge, bilgi, doküman, kişisel eşyalar ve diğer materyallerin sağlanmasında gerekli desteği vereceklerini umut ediyoruz.
 
Böylesine bir müzenin kazandırılması topluma, yeni nesillere ve genç gazetecilere faydalı, ölenlerin hatıralarına da saygının nişanı olacaktır.
 
Bu vesile ile 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü’nüzü de kutluyoruz.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
İstanbul Gelişim Üniversitesi
 
İRTİBAT: Medya ve İletişim Koordinatörlüğü
Medya ve İletişim Koordinatörü Esra Demir ÇANKAYA
Öğr. Gör. Sefer DARICI
T: 0 212 422 70 00  / 0 212 422 06 70
F: 0 212 422 06 71
edcankaya@gelisim.edu.tr
sdarici@gelisim.edu.tr
 

Eklenme Tarihi: :   10 Ocak 2013 Perşembe

TÜBİTAK 2023 Yetkinlik Haritası Raporu’n...

İstanbul Gelişim Üniversitesi TÜBİTAK 2023 yetkinlik haritasında 21 ana ara...

Eklenme Tarihi: :   1 Haziran 2023 Perşembe

Öğrencilerimiz Doğuştan Girişimciler, Gi...

İstanbul Gelişim Meslek Yüksekokulu Bilişim Güvenliği Teknolojisi Programı ...

Eklenme Tarihi: :   1 Haziran 2023 Perşembe


ABET AQAS AHPGS PEARSON