İstanbul Gelişim Üniversitesi

Spor Tesisleri

Spor Tesisleri

İstanbul Gelişim Üniversitesi kampüsü içerisinde yer alan spor tesisleri; sportif aktivitelerle İGÜ’lü gençlerin ders dışı zamanlarını değerlendirmeleri ve sportif yeteneklerini ortaya çıkarmaları amacıyla oluşturulmuştur. Basketbol ve voleybol sahaları, tenis kortu, kapalı spor salonu ile öğrenci ve personelimizin kullanımı için her gün açık durumdadır.

Amacımız, öğrencilere sağlıklı yaşam alışkanlıkları kazandıracak ortamı hazırlamak, kampüs yaşantısını zenginleştirmek ve kaliteli beden eğitimi, spor ve kondisyon programları düzenleyerek öğrencilere hayat boyu kullanabilecekleri spor becerileri kazandırmaktır. Kazanılan beceriler sayesinde, öğrenme duyusunun zenginleştiği de bilimsel bir gerçektir.
 
Üniversitemiz kampüsünde bulunan spor salonu uluslararası ölçülerde basketbol, voleybol ve futbol sahasına sahip olmanın yanında fitness center alanı ile kullanım açısından öğrencilere kolaylık sunmaktadır. Üniversite takımlarının antrenman ve maçlarının yapıldığı spor salonunda tüm öğrencilerimiz istedikleri her an öğretim görevlileri ve antrenörler nezaretinde çalışma olanağı bulmaktadırlar.

Akademik yıl boyunca ve her biri kendi branşında uzman eğitmenler nezaretinde düzenlenen, basketbol, voleybol, halk oyunları ve modern dans branşlarındaki kurslarla öğrencilerimize serbest zamanlarını değerlendirme ve becerilerini geliştirme olanağı sağlanmaktadır.

İstanbul Gelişim Üniversitesi Spor Tesisleri

Eklenme Tarihi: :   15 Mart 2019 Cuma


ABET AQAS AHPGS