İstanbul Gelişim Üniversitesi

Gelişim Duyuru

Creafest Reklam Festivali

Creafest Reklam Festivali

28 Mayıs 2013 tarihine kadar uzatılmıştır.

İstanbul Gelişim Üniversitesi’nin düzenlediği Creafest Reklam Yarışması, Türkiye’deki üniversitelerin, meslek yüksekokullarının ilgili bölümlerinde ön lisans ve iletişim ve güzel sanatlar fakültelerinde lisans eğitimi gören öğrencilere açıktır. Yarışmaya katılım ekip ya da bireysel olarak yapılır. Ekiplerin kişi sayısında kısıtlama yoktur. Reklam video dalında Birincilik Ödülü Dizüstü Bilgisayar, İkincilik ödülü iPad, üçüncülük ödülü fotoğraf makinesidir. Afiş dalında tek ödül verilecektir ve bu dalda kazanana üdl olarak Fotoğraf makinesi verilecek ve DİMİ Tam Hizmet Gençlik Ajansı’nda staj imkanı sağlanacaktır.
Ödül kazanan tüm öğrenciler başarılarını simgeleyen plaket ile ödüllendirilirler. Ödül kazanan işlerin künyelerindeki ekipler için ayrıca sertifika düzenlenir.

Katılım Koşulları

1. Yarışmaya katılan öğrenciler, yarışma başvuru formunu www.gelişim.edu.tr’den verilen link üzerinden çevrimiçi olarak eksiksiz dolduracaktır.

2. Öğrenci birden fazla dalda katılıyorsa her dal için ayrı bir başvuru formu doldurmak zorundadır ve yarışmaya katıldığı dalı da başvuru formunda mutlaka belirtmesi gerekmektedir.

3. Yarışmaya katılım ücretsizdir.

4. Yarışmaya son katılım tarihi 28 Mayıs 2013 saat 00:00'tür.

5. Akademisyenler, reklam ve medya sektörü çalışanlarından oluşan jüri üyeleri tarafından katılanlar arasında ön değerlendirme yapılacaktır. Ön değerlendirmeyi geçen katılımcılar yarışmanın ödül töreninden 5 gün önce www.gelisim.edu.tr sitesinde ilan edilecektir.

6. Yarışma sonuçları, festivalin düzenleneceği ödül töreninde jürinin değerlendirmesi ile belirlenerek açıklanacaktır.

7. Yarışmaya katılan çalışmaların katılma koşullarına sahip olup olmadığı konusunda herhangi bir tereddüt doğması halinde, son kararı Festival Organizasyon Komitesi verir.

8. Telif haklarına ilişkin bütün sorumluluk katılımcılara aittir. Yarışmaya katılacak çalışmalarda kullanılan grafik tasarım, fotoğraf, resim, edebi eserler, imaj, çizim veya illüstrasyon ve benzerlerinin FSEK 21-25. maddelerinde zikredilen mali hakları daha önce herhangi bir kurum veya kişi tarafından devir alınmamış olmalı ve/veya hak sahiplerinin önceden yazılı izni alınmış olmalıdır.

9. Katılımcı yarışma sonunda birinci seçilen reklamın 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 21-25. maddelerinde zikredilen işleme, çoğaltma, mevcut yayın imkânlarıyla gazete, elektronik ortam, televizyon, radyo ve benzeri mecralarda yayınlanması veya CD, CD-Rom DVD, VCD gibi formatlarda çoğaltılması ve dağıtılması dahil yayma ve temsil ile işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim ve yayın haklarını bunları 3. kişilere devir haklarını da kapsar şekilde, yurt içinde ve yurt dışında kullanılmak üzere Gelişim Eğitim ve Kültür Vakfı’na devir ve temlik etmeyi kabul ve taahhüt etmiştir.

10. Yarışmaya katılım sadece www.gelisim.edu.tr adresinden çevrimiçi yapılabilir. Posta veya kurye ile gönderilmiş başvuru/katılım kabul edilmez.

11. Başvuru formu doldurulduktan sonra yarışma için hazırlanan görselin(lerin) ve/veya videonun çevrimiçi yüklenmesi gerekmektedir. Yüklenecek görseller "png" formatında olmalıdır. Yüklenecek videolar en fazla 90 saniye ve ” flv” formatında olmalıdır.

12. Ön değerlendirme kriterleri özgünlük, yaratıcılık, Türkçenin doğru ve etkin kullanımı, reklam mesajının uygulama başarısı olacaktır.

13. Jüri, herhangi hiç bir eseri ödüle layık görmeyebilir veya dereceleri paylaştırabilir.

14. Jüri ve Gelişim Üniversitesi, ödül vermiş olduğu bir eserin, ödül verildikten  sonra  "iltibas" olduğunun farkına varması ve/veya katılım koşularına uymadığının ortaya çıkması halinde, vermiş olduğu ödülü geri alabilir ve bunu kamuoyuna duyurabilir.

BİLGİ İÇİN:
ÖĞR. GÖR. AYLİN CARTI
acarti@gelisim.edu.tr
Tel:0212-4220670
ALİ EV – Creative Media Kulübü Başkanı
aligelisim70@gmail.com

KATILIM İÇİN TIKLAYINIZ

Eklenme Tarihi: :   3 Mayıs 2013 Cuma

İHA’mız “Jet Drone” TUSAŞ’ta 1'inci oldu

İstanbul Gelişim Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi'nde geliştirilen İHA...

Eklenme Tarihi: :   14 Eylül 2023 Perşembe

İGÜ 2023-2024 Güz Dönemi Eğitim Öğretim ...

İstanbul Gelişim Üniversitesi 2023-2024 Güz Dönemi Eğitim Öğretim Yılı Yata...

Eklenme Tarihi: :   11 Eylül 2023 Pazartesi


ABET AQAS AHPGS