İstanbul Gelişim Üniversitesi

Üniversite Gündeminden

“2023-2024 Akademik Yılı Beyaz Önlük Giyme Töreni” gerçekleştirildi

İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) Diş Hekimliği Fakültesi (DHF) “2023-2024 Akademik Yılı Beyaz Önlük Giyme Töreni” gerçekleştirildi. Öğrenciler, geleceğin diş hekimleri olmak için ilk adımlarını attı.

İstanbul Gelişim Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Diş Hekimleri Haftası’nda, bu yıl fakülteye yeni başlamış olan öğrencilere “2023-2024 Akademik Yılı Beyaz Önlük Giyme Töreni” düzenledi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende Soner Can Dinler, keman dinletisi gerçekleştirdi. Mütevelli Heyeti Başkanı Abdülkadir Gayretli ve Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mahir Günday’ın açılış konuşmalarının ardından, fakülteye bu yıl başlayan öğrenciler beyaz önlüklerini giydi.

“Türkiye’ye katma değer kazandırmanın yolu; aktif, başarılı, idealist ve yenilikçi olmaktan geçiyor”

İstanbul Gelişim Üniversitesi ailesi olarak her zaman öğrencilerin yanlarında olduklarını belirten Mütevelli Heyeti Başkanı Abdülkadir Gayretli, “Hedefimiz, kaliteli diş hekimleri yetiştirmek. Aynı zamanda ülkemize katkı sağlamak ve bununla birlikte geleceğimize yön vermek. İdealist, hayalleri büyük olan, kaliteli iş çıkartan ve Türkiye’ye çağ atlatacak bir nesil geliyor. Biz de bunun farkındayız ve onun için de öğrencilerimizin her zaman önünü açmak suretiyle değerlerine değer katarak aktif ve başarılı olmaları için gayret ediyoruz. Bu kapsamda, yeni laboratuvarlar kuruyoruz. Türkiye’ye katma değer kazandırmanın yolu; aktif, başarılı, idealist ve yenilikçi olmaktan geçiyor. Bu doğrultuda hareket eden İstanbul Gelişim Üniversitesi; hayalleri büyük olan, idealist, üreten nesilleri yetiştirmek üzere burada.” şeklinde konuştu.

“Kutsal bir mesleğe sahipsiniz”

Diş hekimliğinin kuruluşunun 125. yılında, “Diş Hekimliği Haftası”nda “2023-2024 Akademik Yılı Beyaz Önlük Giyme Töreni”ni gerçekleştirdiklerini ifade eden Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mahir Günday, “İstanbul Gelişim Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 2019’da kuruldu. 2020’de ilk öğrencilerini aldı ve bu yıl da 4. Dönem öğrencilerini kabul etti. Genç ve dinamik bir kadroya sahibiz. Ben, yeni gelen öğrencilerimizi kutluyorum. 5 yıllık eğitiminizin sonunda diploma töreniyle sizleri birer diş hekimi olarak da hep beraber uğurlayacağız. Diş hekimliği zor bir eğitimdir. Hakikaten fedakârlık gerektirir. Çok çalışmanız ve başarılı olmanız gerekir. Sizler, diş hekimi olarak mezun olduğunuzda büyük bir rekabetin içerisinde olacaksınız. Kendinizi daha iyi bir diş hekimi olarak yetiştirmek; başarılı bir diş hekimi olarak buradan mezun olmak gayretinde olmalısınız. Güçlü eğitim kadromuzla sizlerin en iyi şekilde yetişmenizi sağlayacak bilgi, donanım ve altyapıya sahibiz. Bu yüzden sizlere düşen başarılı olmak. Diş hekimliği eğitimi zor bir eğitimdir. Mesleğimiz de kutsal bir meslektir. İnsanların ağrılı olarak size başvurduğu ve sizin de onların ağrısını dindirdiğiniz, hastalıklarına çözümler bulduğunuz kutsal bir mesleğe sahipsiniz. Bu mesleği burada en iyi şekilde öğrenmenin gayreti içinde olmalısınız. Bu önlüğü giydiğinizde bunun gerektirdiği sorumlulukları unutmayın.” diyerek, öğrencilere başarılar diledi.


“2023-2024 Akademik Yılı Beyaz Önlük Giyme Töreni” gerçekleştirildi Eklenme Tarihi: :   27 Kasım 2023 Pazartesi

Uzmanı açıkladı: Doğru kitapları okumak ...

Dünya çapında 300 milyondan fazla insanı etkileyen ve her yıl yaklaşık bir ...

Eklenme Tarihi: :   22 Nisan 2024 Pazartesi

15 Nisan Dünya Sanat Günü Uluslararası Ç...

İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF),Grafik T...

Eklenme Tarihi: :   19 Nisan 2024 Cuma


ABET AQAS AHPGS