İstanbul Gelişim Üniversitesi

Üniversite Gündeminden

“2023-2024 Akademik Yılı Öğrenci Oryantasyonu” gerçekleştirildi

İstanbul Gelişim Üniversitesi’ne yeni başlayan öğrencilere yönelik “2023-2024 Akademik Yılı Öğrenci Oryantasyonu” ve “Hoş Geldin Etkinliği” düzenlendi. Etkinlikte, fakülteler ve yüksekokullar hakkında kapsamlı ve bilgilendirici bir program sunuldu.

Kaliteli eğitim ve araştırma-geliştirme faaliyetlerine yönelik yaptığı çalışmalarla öne çıkan İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde birçok bölümün kontenjanı yüzde 100 oranında öğrenci doluluğuna ulaştı. Uluslararası öğrencilerin tercih ettiği Türkiye’deki ilk 3 üniversiteden biri olan İGÜ, YKS Yerleştirme Sonuçları’nda da en çok öğrenci yerleşen 3’üncü vakıf üniversitesi oldu. Yeni başlayan öğrencilere yönelik organize edilen “2023-2024 Akademik Yılı Öğrenci Oryantasyonu” ve “Hoş Geldin Etkinliği” kapsamında fakülteleri hakkında bilgiler edinen öğrenciler, akademisyenlerle ve arkadaşlarıyla tanışarak keyifli vakit geçirdi.

Verimli bir oryantasyon programı geçirdiler

Kule Yerleşkesi'nde, Mehmet Akif Ersoy Konferans Salonu'nda düzenlenen oryantasyon programında her bir fakülte ve yüksekokul için ayrı oturumlar gerçekleştirilirken; dekanların ve müdürlerin bölümleri hakkında verdikleri kapsamlı bilgilerle, öğrenciler verimli bir oryantasyon programı geçirdi. İGÜ Rektörü Prof. Dr. Bahri Şahin, İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi oryantasyon programında öğrencilerle buluşarak; İGÜ’lü olmanın avantajlarından ve üniversitenin başarılarından bahsetti.

Oryantasyonun son bölümünde, konferans salonunun önünde düzenlenen kokteyl eşliğinde öğrenciler bölüm başkanları ile bir araya gelerek merak ettikleri konular hakkında bilgi alırken; oryantasyon etkinliklerine katılan ANKA, Havacılık, YÖNTEK, IEEE, Tiyatro, Gezi ve Kamp gibi kulüplerin stantları ve etkinliklerini ziyaret ederek üniversitenin sosyal yönünü ve kulüp olanaklarını tanıma fırsatı buldu.

“2023-2024 Akademik Yılı Öğrenci Oryantasyonu” gerçekleştirildi Eklenme Tarihi: :   29 Eylül 2023 Cuma

Uzmanı açıkladı: Doğru kitapları okumak ...

Dünya çapında 300 milyondan fazla insanı etkileyen ve her yıl yaklaşık bir ...

Eklenme Tarihi: :   22 Nisan 2024 Pazartesi

15 Nisan Dünya Sanat Günü Uluslararası Ç...

İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF),Grafik T...

Eklenme Tarihi: :   19 Nisan 2024 Cuma


ABET AQAS AHPGS