İstanbul Gelişim Üniversitesi

Üniversite Gündeminden

Dr. Öğr. Üyesi Mert Yıldırım, “TET Proje Pazarı 12 Yarışması”nda 2’ncilik ödülü almaya hak kazandı!

İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ), Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, Endüstri Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Mert Yıldırım, T.C. Ticaret Bakanlığı’nın desteği, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) koordinatörlüğünde, İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB) bünyesinde faaliyet gösteren Elektrik ve Elektronik İhracatçıları Birliği tarafından düzenlenen TET Proje Pazarı 12 Yarışması’nda ikincilik ödülü almaya hak kazandı.

Türkiye’nin ilk ve tek elektrik-elektronik ve bilişim odaklı girişimcilik yarışması olan, yüksek katma değerli üretim yapabilmesi, ihracatının sürdürülebilir kılınması, üniversite-sanayi iş birliği kültürünün yaygınlaştırılması amacı ile bu yıl 12’ncisi düzenlenen “TET Proje Pazarı 12 Yarışması”nda projeler ön değerlendirme, ana değerlendirme ve final değerlendirmesi olmak üzere 3 aşamalı değerlendirmeye tâbi tutuldu. 300’ün üzerinde proje başvurusu gerçekleştirilirken, etkinlikte yer alarak yarışmaya katılabilecek projelerin belirlendiği ön değerlendirme aşamasında değerlendirme kurulu tarafından en yüksek puanı alan projeler ana değerlendirmeye geçmeye hak kazandı. 13-14 Aralık 2023 tarihlerinde Deal Room platformu üzerinden gerçekleştirilen ve iki gün süren ana değerlendirme aşamasında, uzman jüriler, akademisyenler, fon büyüklüğü 20 milyar TL’yi aşan Türkiye’nin en büyük paydaş yatırım ağları ve kuluçka merkezleri yöneticileri proje sahipleri ile birebir görüşmeler gerçekleştirdi. Ana değerlendirme aşamasında projenin içerdiği inovasyon, projenin sağladığı katma değer ve projenin uygulanabilirliği kriterleri göz önünde bulundurularak toplam 100 puan üzerinden yapılan puanlama neticesinde en yüksek puanı alan ilk 3 projenin sahipleri finalist olarak final değerlendirmesine katılmaya hak kazandı. 15 Aralık 2023 tarihinde Zoom platformu üzerinden gerçekleştirilen final değerlendirmesinde finalistler bu kez kendi kategorilerindeki tüm jürilerin karşına çıkarak 15 dakikalık sözlü sunumlarını gerçekleştirdiler. Jürilerin seçimleri sonucunda “Çevre ve Enerji Uygulamaları”, “Sağlık Uygulamaları” ve “Diğer Uygulamalar” olmak üzere üç kategorinin 1’inci 2’ncive 3’üncüsü belli oldu.

13 Şubat 2024 tarihinde Hilton İstanbul Bosphorus’ta gerçekleştirilen TET Proje Pazarı 12 Ödül Töreni”nde, Diğer Uygulamalar kategorisinde “Multifonksiyonel Akıllı Kompozitler” projesi ile ikinci olan Dr. Öğr. Üyesi Mert Yıldırım’a, T.C. Ticaret Bakan Yardımcısı Özgür Volkan Ağar, TİM Başkanı Mustafa Gültepe ve TET Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Güven Uçkan tarafından ödülü takdim edildi.


Dr. Öğr. Üyesi Mert Yıldırım, “TET Proje Pazarı 12 Yarışması”nda 2’ncilik ödülü almaya hak kazandı! Eklenme Tarihi: :   16 Şubat 2024 Cuma

Uzmanı açıkladı: Doğru kitapları okumak ...

Dünya çapında 300 milyondan fazla insanı etkileyen ve her yıl yaklaşık bir ...

Eklenme Tarihi: :   22 Nisan 2024 Pazartesi

15 Nisan Dünya Sanat Günü Uluslararası Ç...

İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF),Grafik T...

Eklenme Tarihi: :   19 Nisan 2024 Cuma


ABET AQAS AHPGS