İstanbul Gelişim Üniversitesi

Üniversite Gündeminden

“Gelişim UWE 7. Uluslararası Ekonomi ve Finans Konferansı” düzenlendi

İstanbul Gelişim Üniversitesi ile University of The West of England Bristol ve Azerbaycan Ekonomi Üniversitesi iş birliğinde “Gelişim UWE 7. Uluslararası Ekonomi ve Finans Konferansı” düzenlendi.

Ana teması “Gelecek Ekonomik Düzen” olarak belirlenen “Gelişim UWE 7. Uluslararası Ekonomi ve Finans Konferansı”, İstanbul Gelişim Üniversitesi ile University of The West of England Bristol ve Azerbaycan Ekonomi Üniversitesi iş birliğinde 5-6 Ekim 2023 tarihlerinde İstanbul Gelişim Üniversitesi Mehmet Akif Ersoy Konferans Salonu’na düzenlendi. Aynı zamanda, çevrim içi olarak da konferansa katılım imkânı sağlandı.

Gelecek için sürdürülebilir bir ekonomik düzen oluşturmaya katkı sunmak hedeflendi

Ulusal ve uluslararası birçok üniversitenin Ekonomi, Bankacılık ve Finans bölümlerinden çok sayıda akademisyenin ve öğrencinin katılım sağladığı Gelişim UWE 7. Uluslararası Ekonomi ve Finans Konferansı, Kongre Organizasyon Komite başkanı Prof. Dr. N. Hülya TALU’nun konuşması ile başladı. Organizasyona ev sahipliği yapan İGÜ İİSBF Dekanı Prof. Dr. Kenan Aydın ve İGÜ Rektörü Prof. Dr. Bahri Şahin de açılış konuşmalarını gerçekleştirdi. Oturumların açılış konuşmalarını ise Marmara Üniversitesi’nden Prof. Dr. Mehmet Şişman ve Kadir Has Üniversitesi’nden Alp Erinç Yeldan gibi duayen isimler gerçekleştirdi.

Ekonomi ve finans alanında çeşitli çalışmalara ev sahipliği yapan İstanbul Gelişim Üniversitesi, sürdürülebilirlik çalışmaları ve çevre dostu uygulamalarıyla öne çıkmaya devam ediyor. “Gelecek Ekonomik Düzen” ana teması ile düzenlenen, günümüzde tüm insanlığın karşılaştığı ekonomik ve finansal yapının içerdiği önemli sorunları ele alarak çözüm önerileri geliştirmeyi amaçlayan “Gelişim UWE 7. Uluslararası Ekonomi ve Finans Konferansı”nda; gelir eşitsizliği, kaynak yetersizliği, aşırı tüketim, enflasyon, yeşil ekonomi, yeşil finans ve çevre kirliliği gibi birçok konu tartışılarak, gelecek için sürdürülebilir bir ekonomik düzen oluşturmaya katkı sunmak hedeflendi.

“Gelişim UWE 7. Uluslararası Ekonomi ve Finans Konferansı” düzenlendi Eklenme Tarihi: :   10 Ekim 2023 Salı

Uzmanı açıkladı: Doğru kitapları okumak ...

Dünya çapında 300 milyondan fazla insanı etkileyen ve her yıl yaklaşık bir ...

Eklenme Tarihi: :   22 Nisan 2024 Pazartesi

15 Nisan Dünya Sanat Günü Uluslararası Ç...

İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF),Grafik T...

Eklenme Tarihi: :   19 Nisan 2024 Cuma


ABET AQAS AHPGS