İstanbul Gelişim Üniversitesi

Gelişim Haber

İGÜ Diş Hekimliği Fakültesi ADEE’ye üye oldu

İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) Diş Hekimliği Fakültesi, uluslararasılaşma politikası hedefleri doğrultusunda, diş hekimliği eğitimi standartlarını belirlemek ve yükseltmek için kurulan ADEE (Association for Dental Education in Europe) üyesi oldu.

Üniversiteden yapılan açıklamada Avrupa Diş Hekimliği Eğitimi Birliği’nin (ADEE) önerdiği ve Avrupa Birliği (AB) ülkelerinde uygulanmakta olan koşulların yerine getirilerek, uluslararası kaliteyi sağladıklarının bilgisi verildi. Üyelikle birlikte İGÜ Diş Hekimliği Fakültesi, Türkiye’deki sayılı üye arasında yerini aldı.
 
“ÖNEMLİ BİR ADIM DAHA ATMIŞ OLDUK"

Elde edilen başarı ilgili konuşan İstanbul Gelişim Üniversitesi Rektör V. Prof. Dr. Nail Öztaş, “Uluslararası üyelikler ve akreditasyon, İstanbul Gelişim Üniversitesi’nin uluslararasılaşma politikasının dayandığı temel değerler arasında. Diş Hekimliği Fakültesi’nin ADEE üyeliği ile Avrupa’da güçlü ikili ilişkiler kurmak, uluslararası kalite güvencesini koordine etmek ve yüksek eğitim standartlarını uygulamak açısından önemli bir adım daha atmış olduk” ifadelerini kullandı.

İGÜ Diş Hekimliği Fakültesi ADEE’ye üye oldu Eklenme Tarihi: :   2 Temmuz 2021 Cuma

“Maskeli günler geri dönüyor endişelerin...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, Covid-19’un Eris varyantının Türkiye’de g...

Eklenme Tarihi: :   21 Eylül 2023 Perşembe

İGÜ TTO tarafından geliştirilen İHA proj...

Mühendisliği ve yapısal gövde tasarımı İGÜ TTO’da geliştirilen İHA projesi ...

Eklenme Tarihi: :   19 Eylül 2023 Salı


ABET AQAS AHPGS