İstanbul Gelişim Üniversitesi

Üniversite Gündeminden

İGÜ Rektörü Prof. Dr. Bahri Şahin, Filistinli öğrencilerle bir araya geldi

İstanbul Gelişim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bahri Şahin, “Bağımsız Filistin” etkinliği ile Filistinli öğrencilerle bir araya geldi. İGÜ’de öğrenim gören Filistinli 208 öğrenci olduğunu belirten Şahin, “Maddi ve manevi olarak tüm imkânlarımızla yanınızdayız” dedi.

İsrail’in Filistin halkına yönelik işgali ve eşi benzeri görülmeyen zulüm siyasetine karşı tepkisini ortaya koyan İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ), Filistinli öğrencilere destek vermek amacıyla “Bağımsız Filistin” etkinliği düzenledi. Bu katliama sessiz kalanları tarihin unutmayacağını belirten İGÜ Rektörü Prof. Dr. Bahri Şahin, “Hem üniversitemiz hem de Türkiye olarak İsrail devletinin yaptığı katliamı, soykırımı kınıyoruz ve sessiz kalmıyoruz. Üniversitemizde öğrenim gören Filistinli 208 öğrencimiz bulunuyor. Acınız, acımızdır. Sorunları ve talepleri dinlemek için bir araya geldik. Maddi ve manevi olarak tüm imkânlarımızla yanınızdayız.” dedi. 

“Birlik ve beraberlik içinde olma, el ele verme zamanının geldiğini gösteriyor”

Filistinli öğrencilerin duygu ve düşüncelerini dinleyen Rektör Prof. Dr. Bahri Şahin, öğrencilerin taleplerinin de en kısa sürede çözüme ulaştıralacağını belirtirken, “Filistin sadece Filistin’deki kardeşlerimizin sorunu değil, Filistin tüm insanlığın sorunu. İslam düşmanlarının İsrail katliamına sessiz kalmasına şaşırmıyoruz fakat İslam aleminin sessiz kalmasını anlamamız mümkün değil. Filistinli kardeşlerimiz, kundaktaki çocuğuyla, genciyle, yaşlısıyla direniyor. Bu hadise, İslam aleminin birlik ve beraberlik içinde olma, el ele verme zamanının geldiğini gösteriyor.” dedi.

“Filistin’de şanlı bir direniş söz konusu”

Bütün yokluklara ve imkânsızlıklara rağmen Filistin halkının başarılı bir direniş gösterdiğini ifade eden İGÜ İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Bölüm Başkanı Prof. Dr. Şenol Durgun, “Filistin yoğun bir bombardıman altında. Akıl almaz bir durumla karşı karşıyayız. Orta Doğu coğrafyasının devamlı bir zulüm ve sıkıntı yaşadığını görüyoruz fakat ben inanıyorum ki, karanlığın en yoğun olduğu nokta, aydınlığa en yakın olan noktadır. Gidişat bunu gösteriyor. Bugün Filistin’de şanlı bir direniş söz konusu.” dedi.

İGÜ Rektörü Prof. Dr. Bahri Şahin, Filistinli öğrencilerle bir araya geldi Eklenme Tarihi: :   8 Kasım 2023 Çarşamba

Uzmanı açıkladı: Doğru kitapları okumak ...

Dünya çapında 300 milyondan fazla insanı etkileyen ve her yıl yaklaşık bir ...

Eklenme Tarihi: :   22 Nisan 2024 Pazartesi

15 Nisan Dünya Sanat Günü Uluslararası Ç...

İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF),Grafik T...

Eklenme Tarihi: :   19 Nisan 2024 Cuma


ABET AQAS AHPGS