İstanbul Gelişim Üniversitesi

Üniversite Gündeminden

İGÜ-TEKMER firmalarından Microhobist Biyoteknoloji’ye 2024'ün ilk ödülü UNIDO&TÜBİTAK'tan geldi!

Yeni teknolojilerin üretimine katkı sağlama hedefiyle ilerleyen İstanbul Gelişim Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Merkezi (İGÜ-TEKMER), çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. İstanbul Gelişim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bahri Şahin ve TEKMER Müdürü Hande Ceylan Dayan tarafından İGÜ-TEKMER firmalarından Microhobist Biyoteknoloji’nin uluslararası düzeyde aldıkları ödül kapsamında plaket takdimi yapıldı.

Ürün geliştirme hedefinde olan girişimcilerin ve firmaların birbirleri arasındaki etkileşiminin artırılması ve katma değerli ürünlerin ortaya çıkarılması amacıyla kurulan İGUTEKMER, “temel bilim” ve “ mühendislik” alanlarında çalışma yapan girişimcilere ortak bir alanda çalışma fırsatı sunuyor. Türkiye 2023 Global Cleantech Innovation Programme (GCIP); Birleşmiş Milletler Sınai Kalkınma Teşkilatı (UNIDO) iş birliği ile TÜBİTAK'ın yürütücü kuruluş olarak yer aldığı küresel hızlandırıcı programında; temiz teknoloji alanındaki çözümlerin girişimlere dönüştürülmesi, mevcut girişimlerin sayısının artırılması, temiz teknoloji girişimcilerinin ulusal ve küresel pazara hazırlanması hedefleniyor. Bu kapsamda, TEKMER firmalarından Microhobist Biyoteknoloji’ye 2024'ün ilk ödülü UNIDO&TÜBİTAK'tan geldi. Microhobist, 2023 Türkiye GCIP Hızlandırıcı programından; GCIP Türkiye 3’üncülük Ödülü ve Başarılı Kadın Girişimci kategorilerinde aldığı iki ödülle döndü. Firma, GCIP'nin yürütüldüğü 16 ülkenin kazananlarının yer alacağı GCIP Küresel Yarışması’nda ülkemizi temsil edecek.

GCIP Türkiye 2023 Hızlandırıcı Programı kapsamında Ankara’da düzenlenen törene Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, UNIDO Türkiye temsilcisi Süleyman Yılmaz, GCIP ülkelerinin büyükelçileri ve paydaş kurumların temsilcileri katılım sağladı. Bakan Mehmet Fatih Kacır, Türkiye'nin 2053 hedeflerine vurgu yaparak temiz teknoloji kapsamında geliştirilen projelerin önemini vurguladı.

İGÜ-TEKMER firmalarından Microhobist Biyoteknoloji’ye 2024'ün ilk ödülü UNIDO&TÜBİTAK'tan geldi! Eklenme Tarihi: :   11 Mart 2024 Pazartesi

Uzmanı açıkladı: Doğru kitapları okumak ...

Dünya çapında 300 milyondan fazla insanı etkileyen ve her yıl yaklaşık bir ...

Eklenme Tarihi: :   22 Nisan 2024 Pazartesi

15 Nisan Dünya Sanat Günü Uluslararası Ç...

İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF),Grafik T...

Eklenme Tarihi: :   19 Nisan 2024 Cuma


ABET AQAS AHPGS