İstanbul Gelişim Üniversitesi

Gelişim Haber

İGÜ-TTO tarafından TÜBİTAK MAM'a ziyaret gerçekleştirildi

İstanbul Gelişim Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (İGÜ-TTO) tarafından TÜBİTAK MAM’a ziyaret gerçekleştirdi.

Bilimsel ve teknolojik alanlarda yaptığı birçok proje ve iş birliği ile öne çıkan İstanbul Gelişim Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (İGÜ-TTO) çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. TÜBİTAK MAM ve İGÜ arasındaki karşılıklı iş birliği ve ortak proje çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulunulması amacıyla İGÜ-TTO Müdürü Yahya Kemal Kıran, Dr. Safar Pourabbas ve Erasmus ile biyosensör stajını yapmak üzere İGÜ’de öğrenim gören PhD öğrencisi Leva Markuniene, TÜBİTAK MAM’a ziyarette bulundu.

Ziyarette, tez çalışması olarak; biyosensörlerin geliştirilmesi, araştırılması ve uygulamaları üzerine bir çalışma yapmak üzere İGÜ’ye başvuru yapan; piezoelektrik bileşenlerinin işlevselliğini ve uygulamalarını ölçme konusunda derinlemesine bir araştırma yapmayı da hedefleyen Leva Markuniene’nin (Litvanya) TÜBİTAK MAM 3 B Merkezindeki Laboratuvarda çalışmalarını sürdürebilmesi imkânı da doğdu.
Tez kapsamında, PVDF (florlu polimer malzeme), GO (grafen oksit) ve Agno3 (gümüş nitrat) gibi malzemelerden oluşan fonksiyonel bir element (film) geliştirilmesi ve bu elementin biyosensör uygulamalarında etkili bir şekilde kullanılabilirliği üzerine çalışılacak.

İGÜ-TTO tarafından TÜBİTAK MAM'a ziyaret gerçekleştirildi Eklenme Tarihi: :   18 Mart 2024 Pazartesi

Uzmanı açıkladı: Doğru kitapları okumak ...

Dünya çapında 300 milyondan fazla insanı etkileyen ve her yıl yaklaşık bir ...

Eklenme Tarihi: :   22 Nisan 2024 Pazartesi

15 Nisan Dünya Sanat Günü Uluslararası Ç...

İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF),Grafik T...

Eklenme Tarihi: :   19 Nisan 2024 Cuma


ABET AQAS AHPGS