İstanbul Gelişim Üniversitesi

Üniversite Gündeminden

İGÜ ve Nevai İnovasyon Üniversitesi arasında ikili anlaşma imzalandı

Özbekistan'ın önde gelen eğitim kurumlarından biri olan Nevai İnovasyon Üniversitesi Rektörü Nuriymon Abulhasan, İGÜ Rektörü Prof. Dr. Bahri Şahin’i makamında ziyaret etti. Nevai İnovasyon Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sherzod Atamuradov ve Daire Başkanı Rahimberdi Toshmamatov’un da katılığım sağladığı toplantıda, iki üniversite arasında stratejik ortaklığın temelleri atılarak kapsamlı bir ikili anlaşma imzalandı.

Ulusal ve uluslararası düzeydeki standartları ile global ölçekte nitelikli projeler ve iş birlikleri oluşturan İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ); nitelikli eğitim anlayışı ve bünyesinde bulunan uluslararası öğrenci ve akademisyenleriyle “Dünya Üniversitesi” vizyonuyla ilerlemeye devam ediyor.

Mühendislik alanındaki en iyi uygulamaların paylaşımını içeren geniş kapsamlı bir ikili anlaşma imzalandı

Özbekistan'ın önde gelen eğitim kurumlarından biri olan Nevai İnovasyon Üniversitesi Rektörü Nuriymon Abulhasan, Rektör Yardımcısı Sherzod Atamuradov ve Daire Başkanı Rahimberdi Toshmamatov, İGÜ Rektörü Prof. Dr. Bahri Şahin’i makamında ziyaret etti. İki üniversite arasındaki iş birliği ve deneyim paylaşımı ile eğitim kalitesinin yükseltilmesi konularında görüş alışverişinde bulunulan toplantıya; Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Nuri Kuruoğlu, Prof. Dr. Necmettin Maraşlı, Prof. Dr. Arda Öztürkcan ve Uluslararası Öğrenci Müdürü Umedjon Haitmurodov da katılım sağladı. Toplantıda, öğrenci ve öğretim üyesi değişimi, ortak araştırma projeleri ve mühendislik alanındaki en iyi uygulamaların paylaşımını içeren geniş kapsamlı bir ikili anlaşma imzalanırken; gelecekteki ortak projelerin temelini oluşturarak, her iki ülkede mühendislik eğitiminin kalitesini artırılması hedefleniyor.
 

İGÜ ve Nevai İnovasyon Üniversitesi arasında ikili anlaşma imzalandı Eklenme Tarihi: :   22 Ocak 2024 Pazartesi

Uzmanı açıkladı: Doğru kitapları okumak ...

Dünya çapında 300 milyondan fazla insanı etkileyen ve her yıl yaklaşık bir ...

Eklenme Tarihi: :   22 Nisan 2024 Pazartesi

15 Nisan Dünya Sanat Günü Uluslararası Ç...

İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF),Grafik T...

Eklenme Tarihi: :   19 Nisan 2024 Cuma


ABET AQAS AHPGS