İstanbul Gelişim Üniversitesi

Üniversite Gündeminden

İGÜTEKMER bünyesindeki firmalar ve girişimciler ile toplantı gerçekleştirildi

Yeni teknolojilerin üretimine katkı sağlama hedefiyle ilerleyen İstanbul Gelişim Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Merkezi (İGUTEKMER) tarafından İGÜ Rektörü Prof. Dr. Bahri Şahin, Ar-Ge’den Sorumlu Rektör Yardımcısı Necmettin Maraşlı, TEKMER Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Üyeleri’nin katılımıyla İGÜTEKMER bünyesindeki firmalar ve girişimciler ile tanışma toplantısı gerçekleştirildi.

Bilimsel iş birliği oluşturmak; ürün geliştirme hedefinde olan girişimcilerin, firmaların birbirleri ile arasındaki etkileşimi artırarak katma değerli ürünlerin ortaya çıkarılması amacıyla kurulan İGUTEKMER tarafından; İGÜ Rektörü Prof. Dr. Bahri Şahin, Ar-Ge’den Sorumlu Rektör Yardımcısı Necmettin Maraşlı, TEKMER Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Üyeleri’nin katılımıyla İGÜTEKMER bünyesindeki firmalar ve girişimciler ile tanışma toplantısı gerçekleştirildi.

İş birlikleri ve anlaşmalar sağlandı

“Temel bilim” ve “ mühendislik” alanlarında çalışma yapan girişimcilere ortak bir alanda çalışma fırsatı sunan İGUTEKMER, firmalarla yapılabilecek çalışmalar ve iş birlikleri kapsamında çalışmalar düzenlemeye devam ediyor. Bu doğrultuda gerçekleştirilen toplantıda İGÜ Rektörü Prof. Dr. Bahri Şahin, üniversitenin ve İGÜTEKMER’in gelecek hedefleri ile Teknopark kurma vizyonu hakkında bilgilendirmelerde bulunarak, üniversite- sanayi iş birliğinin önemine değindi. Geliştirilen projelerle; akademisyenlere, öğrencilere ve bölümlere ile faydalı olabilecek ortaklıklar hakkında yönlendirmelerde bulundu.

Toplantıda, İGÜTEKMER bünyesinde faaliyet gösteren Arma City firmasının kompozit alanında ihtiyaç duyduğu akademik danışmanlık konusu değerlendirilirken; İGÜTEKMER bünyesinde faaliyet gösteren 2RYA Otomotiv Bilgi ve İletişim Teknolojileri firma sahibi Prof. Dr. Ahu Ece Hartavi Karcı’nın İngiltere’de gerçekleştirdikleri Avrupa Birliği Projeleri kapsamında İGÜTEKMER ile ortak yapılabilecek çalışmalar üzerinde anlaşma sağlandı. Ayrıca, firmalar birbirlerinin geliştirdikleri projeler hakkında bilgi sahibi olarak ikili iş birliktelikleri konularında adımlar atıldı.

İGÜTEKMER bünyesindeki firmalar ve girişimciler ile toplantı gerçekleştirildi Eklenme Tarihi: :   7 Eylül 2023 Perşembe

Uzmanı açıkladı: Doğru kitapları okumak ...

Dünya çapında 300 milyondan fazla insanı etkileyen ve her yıl yaklaşık bir ...

Eklenme Tarihi: :   22 Nisan 2024 Pazartesi

15 Nisan Dünya Sanat Günü Uluslararası Ç...

İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF),Grafik T...

Eklenme Tarihi: :   19 Nisan 2024 Cuma


ABET AQAS AHPGS