İstanbul Gelişim Üniversitesi

Gelişim Haber

İGUTEKMER tarafından “Horiba Nanopartikül Ölçüm Cihazı” eğitimi gerçekleştirildi

Temel bilim ve mühendislik alanlarında çalışmalar yapan İstanbul Gelişim Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Merkezi (İGUTEKMER) tarafından düzenlenen “Horiba Nanopartikül Ölçüm Cihazı” eğitimi gerçekleştirildi.

Yeni teknolojilerin üretimine katkı sağlamak; ürün geliştirme hedefinde olan girişimcilerin ve firmaların arasındaki etkileşim ve iş birliğini artırmak amacıyla kurulan İstanbul Gelişim Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Merkezi (İGUTEKMER) çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. İGUTEKMER tarafından “Horiba Nanopartikül Ölçüm Cihazı” kullanım eğitimi gerçekleştirildi.

Cihazın birçok kullanım alanı var

Küçük parçacıkların fiziksel özelliklerini karakterize etmek için üretilen napopartikül cihazı; koloidal çözeltilerde partiküllerin boyutunu, zeta potansiyelini ve molekül ağırlığını bulmak için kullanılıyor. Nanopartikül cihazı polimer ve proteinler (küme ölçümleri), nanoparçacıklar, emülsiyon kararlılığı, atık su arıtımı, seramik prosesleri, sıvı mürekkep ve toner analizleri gibi kullanım alanlarına sahip. İGUTEKMER tarafından gerçekleştirilen “Horiba Nanopartikül Ölçüm Cihazı” kullanım eğitimi İGÜTEKMER Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Üyeleri olan Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. S. Arda Öztürkcan, İGÜ BAP-K Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Serap Yeşilkır Baydar’ın katılımıyla ile gerçekleştirildi. Eğitime İGUTEKMER bünyesinde çalışmalar yapan ve yapmayı planlayan öğretim elemanlarının da ilgisi büyüktü.
 

İGUTEKMER tarafından “Horiba Nanopartikül Ölçüm Cihazı” eğitimi gerçekleştirildi Eklenme Tarihi: :   7 Mart 2023 Salı

“Maskeli günler geri dönüyor endişelerin...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, Covid-19’un Eris varyantının Türkiye’de g...

Eklenme Tarihi: :   21 Eylül 2023 Perşembe

İGÜ TTO tarafından geliştirilen İHA proj...

Mühendisliği ve yapısal gövde tasarımı İGÜ TTO’da geliştirilen İHA projesi ...

Eklenme Tarihi: :   19 Eylül 2023 Salı


ABET AQAS AHPGS