İstanbul Gelişim Üniversitesi

Gelişim Haber

İstanbul Gelişim Üniversitesi ve Enerji A.Ş arasında protokol imzalandı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin enerji alanında faaliyet gösteren şirketi Enerji A.Ş Genel Müdürü Yüksel Yalçın, İstanbul Gelişim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bahri Şahin’i makamında ziyaret etti. Gerçekleşen görüşmede; üniversite ve sanayi iş birliği çerçevesinde protokol imzalandı.

Yeni teknolojilerin üretimine katkı sağlayacak prestijli bir “Araştırma Üniversitesi” olma yolunda emin adımlarla ilerleyen İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ), gerçekleştirdiği projeler ve iş birlikleri ile çağa uygun; gelişen, üreten ve kaliteli eğitim anlayışıyla ilerliyor. 10.03.2023 tarihinde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin enerji alanında faaliyet gösteren şirketi Enerji A.Ş Genel Müdürü Yüksel Yalçın, Rektör Prof. Dr. Bahri Şahin’i makamında ziyaret etti. Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nuri Kuruoğlu, İİSBF Dekanı Prof. Dr. Kenan Aydın ile İGMYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi İsmail Cem Ay'ın katılım sağladığı görüşmede üniversite ve sanayi iş birliği çerçevesinde protokol imzalandı.

Enerji, Sürdürülebilirlik ve Ar-Ge protokolün başlıca konuları

Ulusal ve uluslararası düzeydeki standartları ile global ölçekte başarı sağlayan; bilim, teknoloji, Ar-Ge ve sürdürülebilirlik temalarını önceliği haline getiren İGÜ, Enerji A.Ş ile yapılan protokol kapsamında;

-“Enerji Teknolojileri” konusundaki saha araştırmaları ve proje çalışmaları gibi bilimsel çalışmaların desteklenmesi,
-“Akıllı Şehir” ve “Sürdürülebilir Enerji Yönetimi” gibi alanlarda çalışma gruplarının oluşturulması,
-Ar-Ge çalışmalarında proje ortaklığı yapılması konularına yer verdi.

Görüşme sonunda İstanbul Enerji A.Ş Genel Müdürü Yüksel Yalçın’a plaket takdiminde bulunan Rektör Prof. Dr. Bahri Şahin, yapılan iş birliğinden ve Sayın Yalçın’ı ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.


İstanbul Gelişim Üniversitesi ve Enerji A.Ş arasında protokol imzalandı Eklenme Tarihi: :   14 Mart 2023 Salı

60’ıncı Kütüphane Haftası'nda Rektör Pro...

Her yıl Mart ayının son haftasında kutlanan Kütüphane Haftası kapsamında İs...

Eklenme Tarihi: :   5 Nisan 2024 Cuma

Bulmacalardan esinlenen göz alıcı eserle...

İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) tarafınd...

Eklenme Tarihi: :   5 Nisan 2024 Cuma


ABET AQAS AHPGS