İstanbul Gelişim Üniversitesi

Üniversite Gündeminden

Jet Drone Alaz, Take Off Zirvesi TUSAŞ standında büyük ilgi gördü!

Türk Havacılık Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından düzenlenen Hangar Kampüs İnovasyon Programı’nda 1’inci olan, mühendisliği ve yapısal gövde tasarımı İGÜ TTO’da geliştirilen İHA Projesi Jet Drone (ALAZ), İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen kapsamlı girişimcilik zirvesi Take Off İstanbul'da TUSAŞ standında sergilendi. TUSAŞ standı, Jet Drone ve TUSAŞ Hangar Kampüs Programı’na ait bilgi almak isteyen ziyaretçilerin akınına uğradı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ile kısa bir görüşme gerçekleştirilirken; BAYKAR Yönetim Kurulu ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar standı ziyaret etti.

İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) bilimsel ve teknolojik alanlarda yaptığı birçok proje ve iş birliği ile öne çıkıyor. İGÜ TTO bünyesinde geliştirilen dikey kalkış ve yatay uçuş kabiliyetine sahip, elektrik fan motor (EDF) tahrikli sabit kanat İHA Jet Drone (ALAZ), Türk Havacılık Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından düzenlenen, 38 üniversitenin 93 takımla katıldığı Hangar Kampüs İnovasyon Programı'nda 1'inci olarak büyük bir başarı elde etmişti. Jet Drone, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Salonu’nda düzenlenen Take Off Zirvesinde TUSAŞ standında yatırımcıların beğenisine sunuldu.

BAYKAR Yönetim Kurulu ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar standı ziyaret etti

İHA Projesi Jet Drone ALAZ’ın bulunduğu TUSAŞ standı, önemli isimler tarafından ziyaret edildi. Zirveye katılan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ile kısa bir görüşme gerçekleştirildi. Standı ziyaret eden BAYKAR Yönetim Kurulu ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, Jet Drone ALAZ ile ilgili görüşlerini aktardı ve çalışmalardan memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Standı ziyaret eden Savunma Sanayii Başkanlığı’ndan ve THY Genel Müdürlüğü’nden önemli isimlere de Jet Drone Projesi hakkında bilgi sunulurken; yapılan görüşmelerde, projenin gelecekteki öngörülerine ait görüş alışverişinde bulunuldu. Zirvede, ASELSAN ile de görüşülmüş olup; ASELSAN tarafından Jet Drone’un batarya ve aviyonik sistemlerinde ihtiyaç duyulabilecek desteğin verilebileceği değerlendirmeleri yapıldı.

“Yeni prototip ürünler geliştireceğiz”

Uluslararası bir startup zirvesi olan Take Off, ilk yılından bu yana girişimcileri, mentorları, girişim sermayelerini ve şirketleri kesintisiz bir inovasyon ve yeni iş geliştirme faaliyetleri amacıyla bir araya getiriyor. Bu yıl 6’ncısı gerçekleşen "Take Off Startup Summit"te girişimcilik ekosisteminin önemli isimleri İstanbul'da yerini aldı. TUSAŞ standında yatırımcıların beğenisine sunulan 2 projeden biri olan Jet Drone (ALAZ), büyük ilgi gördü. Zirve sonrası görüşlerini belirten İGÜ TTO Müdürü Yahya Kemal Kıran,”Jet Drone ALAZ’ın teknoloji demonstrasyonunu üretmek ilk hedefimiz. Ayrıca, önümüzdeki dönemlerde de İGÜ TTO bünyesinde yer alan diğer projelere ait çalışmaları devam ettirerek, yeni prototip ürünler geliştireceğiz.” dedi.


 Jet Drone Alaz, Take Off Zirvesi TUSAŞ standında büyük ilgi gördü! Eklenme Tarihi: :   7 Aralık 2023 Perşembe

Uzmanı açıkladı: Doğru kitapları okumak ...

Dünya çapında 300 milyondan fazla insanı etkileyen ve her yıl yaklaşık bir ...

Eklenme Tarihi: :   22 Nisan 2024 Pazartesi

15 Nisan Dünya Sanat Günü Uluslararası Ç...

İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF),Grafik T...

Eklenme Tarihi: :   19 Nisan 2024 Cuma


ABET AQAS AHPGS