İstanbul Gelişim Üniversitesi

Üniversite Gündeminden

Özbekistan’dan İGÜ’ye ziyaret

Özbekistan'dan delegeler "Beden Eğitimi ve Spor Alanında Uzman Yetiştirme ve Becerilerini Geliştirme Enstitüsü" Rektörü Profesör I. A. Tursunaliyev başkanlığında, spor eğitiminde iş birliğini güçlendirmek amacıyla İstanbul Gelişim Üniversitesi’ne ziyarette bulundu. Ziyarette, iki kurum arasındaki iş birliğinin geliştirilmesi ve deneyim alışverişi yoluyla eğitimin kalitesinin artırılması amaçlandı.

“Dünya Üniversitesi” vizyonuyla ilerleyen İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ), ulusal ve uluslararası düzeydeki standartları ile global ölçekte nitelikli projeler ve iş birlikleri oluşturmaya devam ediyor. "Beden Eğitimi ve Spor Alanında Uzman Yetiştirme ve Becerilerini Geliştirme Enstitüsü" Rektörü Profesör I. A. Tursunaliyev başkanlığında İGÜ’ye ziyarette bulunan Özbekistan delegeleri ile gerçekleştirilen toplantıya, Mütevelli Heyeti Başkanı Abdülkadir Gayretli, Rektör Prof. Dr. Bahri Şahin ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Seyfettin Arda Öztürkcan katılım sağladı. Ziyarette, iki kurum arasındaki iş birliği alanlarına odaklanıldı.

İkili anlaşma imzalandı

İş birliklerini sağlamlaştırmak amacıyla; öğrenci ve öğretim üyesi değişimi, araştırma ve spor eğitiminde en iyi uygulamaların paylaşılması gibi gelecekteki ortak girişimlerin temellerinin oluşturulduğu toplantıda ikili bir anlaşma imzalanırken; Özbekistanlı delegeler resmi işlemlerin ardından İstanbul Gelişim Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'nu ziyaret etme fırsatı buldu. BESYO Müdürü Doç. Dr. Mehmet Soyal, heyete İGÜ BESYO hakkında kapsamlı bir sunum yaptı. Ziyarette spor merkezlerini inceleyen ekipler, üniversitenin tesisleri ve altyapısı hakkında bilgi aldı. İstanbul Gelişim Üniversitesi ile Özbekistan'daki enstitü arasındaki bilgi ve deneyim alışverişinin, her iki ülkede de spor eğitiminin geliştirilmesine önemli katkı sağlaması bekleniyor.
 

Özbekistan’dan İGÜ’ye ziyaret Eklenme Tarihi: :   17 Kasım 2023 Cuma

Uzmanı açıkladı: Doğru kitapları okumak ...

Dünya çapında 300 milyondan fazla insanı etkileyen ve her yıl yaklaşık bir ...

Eklenme Tarihi: :   22 Nisan 2024 Pazartesi

15 Nisan Dünya Sanat Günü Uluslararası Ç...

İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF),Grafik T...

Eklenme Tarihi: :   19 Nisan 2024 Cuma


ABET AQAS AHPGS