Gelişim Haber

Sınava bir gün kala adayların rehberlik görüşmeleri devam ediyor

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) bu hafta sonu gerçekleştirilecek. 2.6 milyon kişinin gireceği sınav öncesi üniversitelerin düzenlediği rehberlik görüşmeleri ise son ana kadar devam ediyor. Çevrimiçi gerçekleştirilen görüşmelerde sınav sistemi, tercih süreci ve üniversitelerin imkânları gibi birçok konuya rehberlik ve tanıtım uzmanları, adayların sorularına cevap veriyor.

Kaygı ve motivasyon, sınav sistemi, meslek seçimi gibi birçok konuda bilgi almak isteyen adaylar, İstanbul Gelişim Üniversitesi “Rehberlik Uzmanları” ile bir araya geldi. Burslar, Erasmus programı, akreditasyon, üniversite yerleşkeleri, kontenjanlar, taban puanlar ve üniversitelerin imkânlarıyla ilgili bilgi almak isteyen adayların ise “Eğitim Danışmanları ve Tanıtım Uzmanları” ile yaptığı çevrimiçi görüşmeler ise sınav sonrası da devam edecek.

SOSYAL MEDYADAN DA BİR ARAYA GELECEKLER

Üniversiteden yapılan açıklamada, düzenlenen çevrimiçi görüşmelerin sosyal medya hesapları üzerinden de devam edeceği bildirildi. Sosyal medya hesapları üzerinden, üniversitenin bölümleri ve programları ile ilgili alanında uzman akademisyenlerin aday öğrencilerle bir araya geleceği ifade edildi.

Rehberlik Uzmanları, Eğitim Danışmanları ve Tanıtım Uzmanları ile çevrimiçi görüşmeler düzenlemek isteyenler ilgili detaylar üniversitenin web sitesi üzerinden ulaşılabilecek.

Sınava bir gün kala adayların rehberlik görüşmeleri devam ediyor Eklenme Tarihi: :   25 Haziran 2021 Cuma

İGÜ Lise Yaz Akademisi 2023 başlıyor!

İstanbul Gelişim Üniversitesi tarafından lise öğrencilerine özel olarak haz...

Eklenme Tarihi: :   9 Haziran 2023 Cuma

‘Ölüm’ hakkında çocuklara yalan söylemey...

Ölüm kavramı üzerinde konuşulması, anlaşılması ve kabul edilmesi oldukça gü...

Eklenme Tarihi: :   9 Haziran 2023 Cuma


ABET AQAS AHPGS PEARSON