İstanbul Gelişim Üniversitesi

Üniversite Gündeminden

Spor camiası “Cumhuriyetin 100. Yılında 100 Paydaş Gelişim’de Buluşuyor” etkinliğinde bir araya geldi!

İstanbul Gelişim Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) tarafından “Cumhuriyetin 100. Yılında 100 Paydaş Gelişim’de Buluşuyor” etkinliği gerçekleştirildi. Organizasyona, Gençlik ve Spor Bakanlığı temsilcileri, Gençlik ve Spor İstanbul İl Müdürlüğü ve İlçe Müdürlükleri, yerel yönetimler, federasyonlar, spor kulüpleri, özel sektör temsilcileri ve sporcular yoğun katılım gösterdi.

İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nun düzenlemiş olduğu “Cumhuriyetin 100. Yılında 100 Paydaş Gelişim’de Buluşuyor” etkinliğinde spor dünyasından ünlü isimler, akademisyenler ve öğrencilerle buluştu. İstanbul Gelişim Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Tekmil Sezen Göksu’nun sunumuyla başlayan organizasyon,  böyle bir etkinliğe ev sahipliği yapmaktan ve değerli isimleri ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade eden İGÜ Rektörü Prof. Dr. Bahri Şahin ve Doç. Dr. Mehmet Soyal’ın açılış konuşmaları ile devam etti. “Cumhuriyetin Şampiyon Kadınları” başlıklı panelde Milli Güreşçi Buse Tosun Çavuşoğlu ve Milli Voleybolcu Neslihan Demir yer alırken; “Sporda Fark Yaratanlar” başlıklı panele ise Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel ve NutSpor Spikeri Nebil Evren katılım sağladı. Etkinliğin sonunda; Neslihan Demir’e “Voleybol Onur Ödülü’’, Buse Tosun Çavuşoğlu’na “Yılın Kadın Sporcusu Ödülü’’, Volkan Demirel’e “Yılın Spor Adamı Ödülü’’ takdim edildi.

“En önemli hedeflerimizden birisi, reel sektöre nitelikli insan kaynağı yetiştirmek”

“Cumhuriyetin 100. Yılında 100 Paydaş Gelişim’de Buluşuyor” organizasyonuna İstanbul Gelişim Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nun 100’ün üzerinde paydaşı katılım sağladı. “Ülkemizin Hayallerinin Peşindeyiz” mottosuyla etkinliği gerçekleştirdiklerini belirten İstanbul Gelişim Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Mehmet Soyal, “Yüksekokul olarak en önemli hedeflerimizden birisi, reel sektöre nitelikli insan kaynağı yetiştirmenin yanında; spor sektörünün ihtiyacı olan bilimsel çalışmaları yapmak ve gelişen teknolojiyi takip ederek alana katkı sağlamak. Bu görev bilinciyle, spor alanına doğrudan ya da dolaylı olarak hizmet eden kurum ve kuruluşlarla iş birliği yaparak ülkemize hizmet etmeyi amaç edindiğimizi söylemek isterim.” dedi.

“Olimpiyatlarda ülkemize altın madalya kazandırmak istiyorum”

’Cumhuriyetin 100. Yılında 100 Paydaş Gelişim’de Buluşuyor’ başlıklı etkinliğin ilk oturumu “Cumhuriyetin Şampiyon Kadınları” temasıyla Milli Güreşçi Buse Tosun Çavuşoğlu ve Milli Voleybolcu Neslihan Demir’in katılımıyla gerçekleşti. Kadın olarak sporcu olmanın zorluklara değinen Milli Güreşçi Buse Tosun Çavuşoğlu, “Kadın olarak sporcu olmak zor, güreşçi olmak daha zor diyebilirim. İnanılmaz yorucu antrenmanlara maruz kalıyoruz. Her branşın kendine göre zorluğu var ama güreşte nabzımızın 180-200’lere çıktığı anlar oluyor.” dedi ve güreş sporunun Türkiye’ye en çok madalya kazandıran branş olduğunu belirterek, “Ülkemiz için tek bir amaç ve bayrak uğruna mücadele ediyoruz. Olimpiyatlarda ülkemize altın madalya kazandırmak istiyorum.” şeklinde ifade etti. Milli Voleybolcu Neslihan Demir, “Benim, Türk sporuna çok büyük bir borcum var. Eğer bugün buradaysam voleybol sayesinde. Bunu da, disiplin ve sabırla buraya taşıdım.” dedi.

Volkan Demirel ve Nebil Evren, “Sporda Fark Yaratanlar” başlıklı panelle öğrencilerle buluştu

“Sporda Fark Yaratanlar” başlıklı panele katılım sağlayan Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel ve NutSpor Spikeri Nebil Evren öğrencilerle buluştu. Teknik direktörlük kariyeriyle ilgili açıklamalarda bulunan Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel, “Kendimi bir eğitimci gibi görüyorum. Kendi yaşadıklarımdan, tecrübelerimden, hayatımda karşıma çıkan olaylardan olumlu veya olumsuzlardan çıkardıklarımla yol çizmeye çalışıyorum. Benim amacım onlara futbolculuk hayatında destek vermek. Sonuç alabilirsem de mutlu oluyorum.” dedi.

“Türk Sporuna Değer Katanlar Ödülü” takdim edildi

Panellerin sonunda Türk sporuna değer katan isimlere ödülleri takdim edildi. Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Günay, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Aydın, Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu Genel Sekreteri Usame Furkan Akkurt, Türkiye Herkes için Spor Federasyonu Genel Sekreteri Osman Gülen, Eski Milli Sporcu Merve Aydın, Başakşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Selim Çelebi, Türkiye Jokey Kulübü Asli Yönetim Kurulu Üyesi Gülnur Gülerce,  İ.T.Ü. Spor Kulübü Başkanı Harun Erdenay, Türkiye Milli Paralimpik Komite Genel Sekreteri İbrahim Gümüşdal ve Olimpiyat Madalyalı Prof. Dr. Sayın Malik Beyleroğlu’na “Türk Sporuna Değer Katanlar Ödülü” takdim edildi.












 

Spor camiası “Cumhuriyetin 100. Yılında 100 Paydaş Gelişim’de Buluşuyor” etkinliğinde bir araya geldi! Eklenme Tarihi: :   13 Aralık 2023 Çarşamba

Uzmanı açıkladı: Doğru kitapları okumak ...

Dünya çapında 300 milyondan fazla insanı etkileyen ve her yıl yaklaşık bir ...

Eklenme Tarihi: :   22 Nisan 2024 Pazartesi

15 Nisan Dünya Sanat Günü Uluslararası Ç...

İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF),Grafik T...

Eklenme Tarihi: :   19 Nisan 2024 Cuma


ABET AQAS AHPGS