İstanbul Gelişim Üniversitesi

Üniversite Gündeminden

“Türkiye Milli Paralimpik Komitesi Paydaş İş Birliği Paneli” gerçekleştirildi

İstanbul Gelişim Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu tarafından “Türkiye Milli Paralimpik Komitesi Paydaş İş Birliği Paneli” gerçekleştirildi. Panele, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi ve Para Milli Sporcuları katılım sağladı.

İstanbul Gelişim Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) tarafından, moderatörlüğünü Öğr. Gör. Tekmil Sezen Göksu’nun gerçekleştirdiği “Türkiye Milli Paralimpik Komitesi Paydaş İş Birliği Paneli” düzenlendi. Türkiye Paralimpik Komitesi Başkanı Dr. Av. Murat Aksu, Para Atletizm branşında Hamide Doğangün, Para Okçuluk branşında Bahattin Hekimoğlu, Para Yüzme branşında Umut Ünlü, Para Atletizm branşında Hamza Doğan ve BESYO Engellilerde Egzersiz ve Spor Bilimleri Bölümü Başkanı Doç. Dr. Taner Atasoy panele ev sahipliği yaptı.

Panelde, dünyada ve Türkiye’de Paralimpik spor branşlarının gelişimi, zorlukları, insan kaynağı yetiştirme, spor bilimlerindeki gelişmelerin entegre edilmesi gibi konular üzerinde durulurken; ilerleyen zamanlarda paydaş projelerde bir araya gelme kararı alındı.


“Türkiye Milli Paralimpik Komitesi Paydaş İş Birliği Paneli” gerçekleştirildi Eklenme Tarihi: :   22 Kasım 2023 Çarşamba

Uzmanı açıkladı: Doğru kitapları okumak ...

Dünya çapında 300 milyondan fazla insanı etkileyen ve her yıl yaklaşık bir ...

Eklenme Tarihi: :   22 Nisan 2024 Pazartesi

15 Nisan Dünya Sanat Günü Uluslararası Ç...

İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF),Grafik T...

Eklenme Tarihi: :   19 Nisan 2024 Cuma


ABET AQAS AHPGS