Rektörün Mesajı

Rektörün Mesajı

İstanbul Gelişim Üniversitesi, yeni nesil ve dinamik bir üniversite olarak, çağın gerekliliklerine uyum sağlayan, gelişen, üretken ve kaliteli eğitim anlayışıyla uluslararası arenada prestijli bir dünya üniversitesi olmayı hedeflemektedir. Ülkeye, topluma ve insanlığa bilim yoluyla katkıda bulunacak gelişmeyi kendine görev edinmiştir.

Türkiye'nin uluslararası alanda akredite edilmiş en fazla programa sahip yükseköğretim kurumu olan İstanbul Gelişim Üniversitesi'nde, fakülte programlarının %85'i ve tüm programların %50'si akredite edilmiştir. Akredite edilen bölümlerden mezun olan öğrencilerimiz, uluslararası geçerliliği olan diplomalarla, kariyerlerinde dünya çapında avantajlar elde etmektedirler. Dünyanın önde gelen yükseköğretim derecelendirme kuruluşlarından "Kaliteli Eğitim" kategorisinde elde ettiğimiz başarılı dereceler, doğru yolda olduğumuzun bir göstergesidir.

Üniversitemiz, nitelikli eğitim kadrosu, sürekli gelişen imkânları, ulusal ve uluslararası düzeydeki standartları ile global ölçekte başarı sağlayan, bilime, teknolojiye, araştırma-geliştirmeye önem veren yenilikçi, girişimci, adaletli ve sorumluluk sahibi bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Türkiye’nin uluslararası akredite edilmiş en fazla programa sahip yükseköğretim kurumu olan İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde fakülte programlarımızın yüzde 85’i, tüm programların ise yüzde 50’si akredite edilmiştir. Akredite edilen bölümlerden mezun olan öğrencilerimiz uluslararası alanda geçerli diplomaya sahip olup, kariyerlerinde global ölçekte avantajlar kazanmaktalar. Dünyanın saygın yükseköğretim derecelendirme kuruluşlarından “Kaliteli Eğitim” kategorisinde aldığımız başarılı dereceler de doğru yolda olduğumuzu göstermektedir.

Gelecek dönemde sağlık teknolojisi ve mühendislik alanında yapacağımız atılımlar ile yeni teknolojilerin üretimine katkı sağlayacak prestijli bir “Araştırma Üniversitesi” olmayı hedefliyoruz. Ülkemizin araştırma ve geliştirme alanındaki potansiyelinin farkında olup, bizler de bu yönde sinerji oluşturarak büyük projeleri bilimin ışığında hayata geçireceğiz. “Gelişim’e Açık Ol” sloganıyla çıktığımız bu yolda özgür, yenilikçi ve girişimci bireyler yetiştiriyor, geleceği emanet ettiğimiz gençlerimize yürekten inanıyoruz.

Prof. Dr. Bahri Şahin
Rektör 


Eklenme Tarihi: :   15 Mart 2019 Cuma


ABET AQAS AHPGS PEARSON