İstanbul Gelişim Üniversitesi

Üniversite Gündeminden

Beylikdüzü OSB Müdürü’nden Rektör Prof. Dr. Bahri Şahin’e ziyaret

İstanbul Gelişim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bahri Şahin, Beylikdüzü Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Muhammet Divli’yi makamında ağırladı. İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanı ve İGÜ TEKMER Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Kenan Aydın, İGÜ TEKMER Müdürü Hande Ceylan Dayan ve İGÜ TEKMER Yönetim Kurulu Üyesi Çağrı Faydacı’nın da katılım sağladığı toplantıda; üniversite-sanayi iş birliği kapsamında Beylikdüzü OSB firmaları ile olası iş birlikleri ve öğrencilere yönelik staj ve iş imkânları ele alındı.

Yeni teknolojilerin üretimine katkı sağlayacak prestijli bir “Araştırma Üniversitesi” olma yolunda emin adımlarla ilerleyen İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ), gerçekleştirdiği projeler ve iş birlikleri ile çağa uygun; gelişen, üreten, kaliteli eğitim anlayışıyla ilerliyor. Uluslararası standartlarda sunduğu eğitimi, çağın gerektirdiği teknolojilere sahip altyapısı; tecrübeli öğretim elemanları ve akademisyenleriyle kaliteli eğitimde başarısını kanıtlayan İstanbul Gelişim Üniversitesi, üniversite-sanayi iş birliklerine büyük önem veriyor.

Beylikdüzü OSB firmaları ile olası iş birlikleri değerlendirildi

Rektör Prof. Dr. Bahri Şahin’e makamında ziyarette bulunan Beylikdüzü Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Muhammet Divli ile yapılan toplantıda üniversite- sanayi iş birliği kapsamında Beylikdüzü OSB firmaları ile olası iş birlikleri değerlendirildi. İlerleyen günlerde Beylikdüzü OSB ve İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) tarafından ortak düzenlenecek etkinlikle birlikte İGÜ TEKMER’in tanıtımı ve İGÜ TEKMER'in OSB’de faaliyet gösteren işletmelere sağlayacağı avantajların anlatılması sağlanacak. Yine aynı etkinlik kapsamında İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) bünyesindeki akademisyenler ile OSB firmalarının eşleştirilmelerinin sağlanması ve firmalara Ar-Ge kapasitelerinin geliştirilmesi, üretim verimliliklerinin artırılması vb. konularda yol haritası çıkarılması planlandı. Firmaların talepleri doğrultusunda İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde öğrenim gören veya mezun olmuş öğrencilere yönelik staj ve iş imkânı oluşturulması, yapılacak iş birliğinin bir diğer hedefi iken; TEKNOPARK kavramının ve TEKNOPARKların OSB firmalarına sağlayacağı faydaların anlatılması ve bu konuda farkındalık oluşturulması iş birliğinin genel kapsamını oluşturacak.
 

Beylikdüzü OSB Müdürü’nden Rektör Prof. Dr. Bahri Şahin’e ziyaret Eklenme Tarihi: :   15 Mayıs 2023 Pazartesi

Uzmanı açıkladı: Doğru kitapları okumak ...

Dünya çapında 300 milyondan fazla insanı etkileyen ve her yıl yaklaşık bir ...

Eklenme Tarihi: :   22 Nisan 2024 Pazartesi

15 Nisan Dünya Sanat Günü Uluslararası Ç...

İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF),Grafik T...

Eklenme Tarihi: :   19 Nisan 2024 Cuma


ABET AQAS AHPGS