İstanbul Gelişim Üniversitesi

Üniversite Gündeminden

“Dijital Diyalog” sergisi sanatseverlerle buluştu!

İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ), Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) tarafından organize edilen, küratörlüğünü Prof. Dr. İsmet Çavuşoğlu’nun yaptığı, Doç. Dr. Sibel Avcı Tuğal’in “Dijital Diyalog” adlı sergisi Gelişim Sanat Galerisi’nde açıldı.

Işık Üniversitesi, Görsel İletişim Tasarımı Bölümü öğretim elemanlarından Doç. Dr. Sibel Avcı Tuğal’in “Dijital Diyalog” adlı sergisi Gelişim Sanat Galerisi’nde açıldı. Küratörlüğünü İstanbul Gelişim Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Grafik Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. İsmet Çavuşoğlu’nun yaptığı “Dijital Diyalog” adlı sergi 12 Aralık 2023 tarihine kadar Gelişim Sanat Galerisi’nde sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.

“Dijital Diyalog Sergisi, soyut sanatın estetik ve duygusal derinliklerini dijital ortamın yeni ifade biçimleri ile birleştiren bir keşif sürecidir”

Doç. Dr. Sibel Avcı Tuğal, birbirinden değerli dijital eserlerin yer aldığı “Dijital Diyalog” adlı sergisi için şu ifadeleri kullandı:

“Sanat, insanın iç dünyasını ve duygularını ifade eden eşsiz bir iletişim biçimidir. Soyut sanat, belirli bir estetik ve duygusal derinlik aracılığıyla izleyiciyi, eserin ötesindeki geniş anlamları ve duyguları düşünmeye yönlendirerek, içsel deneyim sunar ve özgür bırakır. "Dijital Diyalog" sergisi, soyut sanatın estetik ve duygusal derinliklerini dijital ortamın yeni ifade biçimleri ile birleştiren bir keşif sürecidir.”


 “Dijital Diyalog” sergisi sanatseverlerle buluştu! Eklenme Tarihi: :   5 Aralık 2023 Salı

Uzmanı açıkladı: Doğru kitapları okumak ...

Dünya çapında 300 milyondan fazla insanı etkileyen ve her yıl yaklaşık bir ...

Eklenme Tarihi: :   22 Nisan 2024 Pazartesi

15 Nisan Dünya Sanat Günü Uluslararası Ç...

İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF),Grafik T...

Eklenme Tarihi: :   19 Nisan 2024 Cuma


ABET AQAS AHPGS