İstanbul Gelişim Üniversitesi

Üniversite Gündeminden

“Elektronik Devreler Proje Sergisi” gerçekleştirildi

İstanbul Gelişim Üniversitesi, Havacılık Elektrik ve Elektroniği ile Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin 36 projesi “Elektronik Devreler Proje Sergisi”nde öğrenciler ve akademisyenlerle buluştu. İGÜ Teknoloji Transfer Ofisi (İGÜ-TTO) tarafından desteklenen etkinlikte, öğrencilerin projelerinin birçoğunun Türkiye'nin prestijli teknoloji yarışmalarından biri olan TEKNOFEST'e başvuru için hazırlandığı görüldü.

“Araştırma Üniversitesi” vizyonuyla ilerleyen; yeni teknolojilerin üretimine katkı sağlayarak gerçekleştirdiği projeler ve iş birlikleri ile çağa uygun, gelişen, üreten, kaliteli eğitim anlayışını benimseyen İGÜ’de; Havacılık Elektrik ve Elektroniği ile Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin Öğretim Görevlisi İzzet Yavuz danışmanlığında gerçekleştirilen 36 projesi “Elektronik Devreler Proje Sergisi”nde öğrenciler ve akademisyenlerle buluştu. İGÜ Rektörü Prof. Dr. Bahri Şahin’in açılış konuşmasıyla başlayan sergide öğrenciler önemli bir deneyim kazanırken; projelerinin birçoğunun Türkiye'nin prestijli teknoloji yarışmalarından biri olan TEKNOFEST'e başvuru için hazırlandığı görüldü.

İGÜ’de görevli akademisyenler tarafından kurulan hakem heyeti projeleri değerlendirdi

İGÜ-TTO’nun öğrencilere sağladığı desteklerle, genç mühendis adayları yaratıcı projelerini hayata geçirme fırsatı buldu. Açılış konuşmasını gerçekleştiren Rektör Prof. Dr. Bahri Şahin, öğrencilerin bu başarılarıyla üniversitenin teknolojik yeniliklere ne kadar önem verdiğini bir kez daha vurguladı. Proje sergisi, öğrencilerin akademik bilgiyi pratiğe dökme ve endüstriye yönelik çözümler üretme konusundaki yeteneklerini gösterirken; üniversitenin teknoloji odaklı eğitim anlayışını destekleyerek, öğrencilere sanayide etkin bir rol oynama fırsatı tanıdı.

Serginin ardından İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde görevli akademisyenler tarafından kurulan hakem heyeti projeleri değerlendirdi. Ödül almaya hak kazananlar şu şekilde oldu;

1.Oğulcan Demir- Havai Hat İletimi ile Toplu Taşıma Aracı
2.Ahmet Necip Arıca- Eren Yılmaz  > Drone İle Topografik Harita Çizimi
3.Murat Yaman- Talha Gürgöze >  Uzaktan Kontrollü Radarlı Deniz Aracı
Jüri Mansiyon Ödülü
1.İrem Türkyılmaz- Kaan Irmak- Ege Tez >  Akıllı Sera
2.Mustafa Sencer Kaçar > Çizgi İzleyen, Engelden Kaçan ve Manuel Sürüş Aracı
3.Salih Şen – Nesne Takip


“Elektronik Devreler Proje Sergisi” gerçekleştirildi Eklenme Tarihi: :   15 Ocak 2024 Pazartesi

Uzmanı açıkladı: Doğru kitapları okumak ...

Dünya çapında 300 milyondan fazla insanı etkileyen ve her yıl yaklaşık bir ...

Eklenme Tarihi: :   22 Nisan 2024 Pazartesi

15 Nisan Dünya Sanat Günü Uluslararası Ç...

İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF),Grafik T...

Eklenme Tarihi: :   19 Nisan 2024 Cuma


ABET AQAS AHPGS