İstanbul Gelişim Üniversitesi

Gelişim Haber

Gökkuşağı Koleji’nin 5’inci IB mezunları kep attı

2017 yılında Uluslararası Bakalorya Diploma Programında Türk ve yabancı öğrencileriyle ilk mezunlarını veren Gökkuşağı Koleji, 5’inci International Baccalaureate (IB) mezuniyet törenini gerçekleştirdi.

Gökkuşağı Koleji Bahçelievler Yerleşkesinde gerçekleştirilen mezuniyet töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Törenin açılış konuşmasını Gökkuşağı Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Gayretli yaptı. 

5’inci mezuniyet töreninde bir ilk de yaşandı. Okul birinciliğini, ikinciliğini ve üçüncülüğünü bu yıl kız öğrenciler elde etti.

Abdülkadir Gayretli, “Ailelerin en mutlu günleri, evlatlarının mezuniyetlerini gördükleri günlerdir. Dünyanın en prestijli lise diploma programından mezun oldular ve dünyanın saygın üniversitelerine kabul edilecekler. King’s College London, Birmingham Üniversitesi, Polytecnico di Torino, IFA Paris gibi üniversitelerde eğitim yolculuklarını sürdüren öğrenciler, International Baccalaureate (IB) programı sayesinde Manchester, King’s College, Durham, KU Leuven, Kanada British Columbia, City University of London, Edinburgh, Queens, Lincoln, York, Essex gibi üniversitelerden kabul almakta zorlanmıyorlar” şeklinde konuştu.

20 öğrenciden oluşan 5’inci IB mezunlarının iki hafta sonra açıklanacak IB skorlarını beklediğini ifade eden Abdülkadir Gayretli, “Daha önce maksimum 41 IB puanı elde eden eski mezunlarından sonra bu sene 43 IB puanı bekleyen öğrenciler var” diyerek IB programı hakkında bilgi verdiği konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bir ön-üniversite programı işlevine sahip International Baccalaureate (IB) programı, öğrencileri üniversite yaşamına, üniversitede beklenen öğrenme ve çalışma becerisine, bilimsel ve akademik araştırma yapabilme yetisine ulaştırırken yüksek yabancı dil becerileriyle de gençleri donanımlı bir şekilde yetiştiriyor. Dengeli bir yaşam ilkesini benimseten IB, öğrencilerini sanata, müziğe, spor ve etkinliklere yönlendirirken toplum hizmeti çalışmalarıyla küresel ve yerel problemleri dert edinen ve çözüm arayan duyarlı gençler yetiştiriyor. Eleştirel düşünme becerilerini tüm derslere entegre eden sistem, öğrencilerin geniş bir perspektif kazanmalarına ve zengin kültürel bir bakış açısına ulaşmalarına fırsat veriyor.”

Gökkuşağı Koleji’nin 5’inci IB mezunları kep attı Eklenme Tarihi: :   28 Haziran 2021 Pazartesi

60’ıncı Kütüphane Haftası'nda Rektör Pro...

Her yıl Mart ayının son haftasında kutlanan Kütüphane Haftası kapsamında İs...

Eklenme Tarihi: :   5 Nisan 2024 Cuma

Bulmacalardan esinlenen göz alıcı eserle...

İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) tarafınd...

Eklenme Tarihi: :   5 Nisan 2024 Cuma


ABET AQAS AHPGS